هدف ایرنا گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست

آیا اینها تماشاگران واقعی جام جهانی هستند؟

پایگاه خبری - تحلیلی خزرآنلاین در استان گیلان مطلبی در قسمت یادداشت با عنوان آیا اینها تماشاگران واقعی جام جهانی هستند؟ به قلم صاحب مقصودی منتشر کرده است.

فیفا اعلام کرد بعد از روسیه میزبان، بیشترین بلیط های جام جهانی 2018 فوتبال را امریکایی ها خریداری کرده اند، این اتفاق درحالی رخ داد که آمریکایی ها نه تنها تیم ملی کشورشان در این رقابت ها حضور ندارد بلکه همان سالی که میزبان جام جهانی فوتبال در سال 1994 بودند نیز یک نظرسنجی رسمی از سوی خود آمریکایی ها اعلام کرد بیش از نیمی از مردم این کشور از برگزاری جام جهانی در کشورشان خبر نداشتند.
طبیعی است اقبال بیشتر مردم آمریکا به ورزش هایی چون بسکتبال و راگبی و کشتی کج است و هرگز در بین بزرگان فوتبال جایی نداشتند. ولی اینکه چه شد مردم فوتبال نشناس آمریکا ناگهان اینهمه به فوتبال علاقمند شدند که بعد از روسیه بیشترین بلیط را برای تماشای فوتبال سایر کشورهای حاضر در جام جهانی 2018 تماشا کنند کمی عجیب به نظر می رسد.
آیا اینها تماشاگران واقعی فوتبال هستند؟
اینکه مردم آمریکا به درجه ای از رفاه رسیده اند که برای آسایش بیشتر، تن به مسافرت طولانی به روسیه بدهند قابل درک است اما خوش گذرانی از مسیر فوتبال چیزی است که نمی توان برای آمریکایی ها متصور بود.
هرچقدر بگوییم ولادیمیر پوتین و دونالد ترامپ سر موشک های اتمی شان را کج کرده اند تا همدیگر را نشانه نروند اما باز قابل درک نیست که جنگ پنهانی نداشته باشند.
هرچه باشد، ابرقدرت هستند و تشنه قدرت بیشتر و جنگشان را پایانی نیست، دنیا را برای خود تقسیم کرده اند، بلوک شرق و غرب تشکیل داده اند، جنگ نیابتی در سایر کشورها راه انداختند و مهمتر از همه بارها در پوشش خبرنگار و فضانورد و دیپلمات و .. برای هم جاسوس فرستاده اند حال اما اوضاع به ظاهر آرامتر است، مک دونالد و کی اف سی و ایفون روسیه را فتح کرده است بخصوص در ایام جام جهانی، با این همه باید به هجوم بی سابقه امریکایی ها برای تماشای رقابت های جام جهانی روسیه به دیده تردید نگریست.
پس پر بیراه نیست که برگزارکنندگان این رقابت ها فضای امنیتی جام جهانی روسیه را بارها با پوتین و فیفا مورد تجدید نظر قرار دهند.
2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال