طرح تابستانی فصل رویش در گیلان اجرا می شود

رشت - ایرنا - مدیر روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان گیلان از اجرای طرح فصل رویش همزمان با آغاز تابستان در این استان خبر داد.

مهیار فتحی پور روز سه شنبه درباره این طرح به خبرنگار ایرنا، اظهار داشت : طرح فصل رویش به همت اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان با هدف فعال کردن انجمن‌‌ های اسلامی از طریق آموزش و توانمندسازی نیرویی در فصل تابستان اجرا می شود.
وی افزود: ارتقاء سطح تشکیلاتی، مهارتی و معرفتی مورد نیاز اعضا، انگیزه ‌‌و انسجام‌ بخشی در آموزش تشکیلاتی و تخصصی و ایجاد بستری برای رسیدن به اخوت ایمانی و تعلق تشکیلاتی بین اعضا از دیگر اهداف این طرح است.
وی خاطر نشان کرد: طرح فصل رویش بر سه اصل تربیتی آموزش‌ های معرفتی مبتنی بر سیر فکری – تربیتی، آموزش‌ های تشکیلاتی مبتنی بر افزایش توان مدیریت در راهبری انجمن اسلامی مدرسه و سایر آموزش ‌های مبتنی بر افزایش سطح مهارت‌ های فردی و اجتماعی است.
فتحی‌پور با اشاره به اینکه آموزش‌ های تشکیلاتی شامل دو بخش عمومی و اختصاصی است، اضافه کرد: در بخش عمومی، دانش آموزان آموزش‌ های ناظر به مفهوم و چیستی کار تشکیلاتی، اصول و مبانی کار و تجربه ‌های موفق کار تشکیلاتی و غیره را فرا می گیرند و در بخش اختصاصی، آموزش ‌های تشکیلاتی خاص ناظر به اتحادیه انجمن‌ های اسلامی دانش ‌آموزان همچون اهداف، سیاست‌ها و ماموریت‌ های تشکل، آشنایی با برنامه‌ها، شرح وظایف و ساختار آن و غیره مورد توجه است.
وی با بیان اینکه آموزش ‌های مهارتی نیز شامل دو حوزه فردی و تشکیلاتی است، تصریح کرد: با توجه به تاکید نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی مبنی بر ضرورت آموزش مهارت‌ های فردی با استفاده از ظرفیت سازمان ‌های فنی حرفه‌ ای استان ‎ها، ارایه آموزش‌ های مهارتی در فصل تابستان در دستور کار اتحادیه قرار گرفته است.
فتحی پور اضافه کرد: در حوزه مهارت آموزی تشکیلاتی، مهارت‌ های ناظر به افزایش توان مدیریت یک تشکل دانش‌ آموزی در مدرسه اعم از مهارت سازماندهی شامل شناسایی، جذب، آموزش و توانمندسازی، بکارگیری، نظارت و ارزیابی، مهارت تشکیل و رهبری گروه، مهارت تعامل و همکاری و جلب مشارکت به ویژه دانش‌آموزان، کادر مدرسه و مسئولان سایر تشکل‌ ها، مهارت مدیریت زمان، برنامه‌ ریزی، مدیریت بحران و حل مسئله و مهارت برگزاری و اداره جلسه ها با کادر مدرسه و به ویژه جلسه های هیات مرکزی به دانش آموزان آموزش داده می شود.
فتحی پور بیان کرد: آموزش مهارت های ناظر به کیفیت‌ بخشی به برنامه‌ های انجمن اسلامی مدرسه همچون مهارت برگزاری هیات، نمایشگاه، مراسم، تهیه گزارش از فعالیت‌ های انجمن اسلامی برای ارایه به مربی و تهیه خبر از فعالیت ‌ها، نامه ‌نگاری، تولید نشریه و مدیریت سایر رسانه‌ های انجمن اسلامی از جمله سایت، وبلاگ، کانال و استفاده از رسانه برای تبلیغ و اطلاع‌ رسانی برنامه ‌ها و ارائه محتوا از دیگر محورهای حوزه مهارت آموزی تشکیلاتی است.
گیلان افزون بر 370 هزار دانش آموز دارد.
7286 /6030

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال