جشنواره مهارت آموختگان کارآفرین برتر در گیلان برگزار می شود

رشت - ایرنا - مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان از برگزاری جشنواره کشوری مهارت آموختگان کارآفرین برتر در این استان خبر داد.

به گزارش ایرنا رحیم عطائی پور روز سه شنبه در نشست خبری در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان گیلان افزود: با توجه به راهبردهای سندهای فرابخشی کارآفرینی و اشتغال، جشنواره مهارت آموختگان کارآفرین برتر از سوی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با هدف شناسایی و معرفی الگوهای کارآفرین مهارت محور به جامعه و استفاده از توانمندی های آنها در بخش های مختلف اقتصادی به منظور ایجاد و توسعه فرهنگ مهارت آموزشی و اشتغال در کشور برگزار می شود.
وی اظهار کرد: شناسایی و معرفی مهارت آموختگان کارآفرین به جامعه و استفاده از توانمندی آنان در جهت
ارایه الگوهای کارآفرینی مهارت محور، ایجاد زمینه و تمهیدات اشتغال برای مهارت آموختگان آموزش فنی و حرفه ای از روش کارآفرینی، ارتقا جایگاه رفیع مهارت آموختگان کارآفرین در جامعه، حمایت، تشویق و ایجاد انگیزه در مهارت آموختگان برای راه اندازی کسب و کار جدید، فراهم کردن بستر برای شکوفایی استعدادها و ظرفیت های کارآفرینی و افزایش روحیه خودباوری در جوانان از جمله اهداف برگزاری این جشنواره است.
عطائی پور با اشاره به برگزاری این جشنواره در 2 مرحله استانی و کشوری خاطرنشان کرد: هر مرحله دارای معیارها و شاخص هایی معین است، در مرحله استانی پنج نفر از کارآفرینان برتر شناسایی و به مرحله کشوری معرفی می شود.
وی درباره شرایط شرکت در این جشنواره اظهار کرد: مهارت آموخته کارآفرین، فردی است که از مراکز آموزش فنی و حرفه ای یا آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد گواهینامه مهارت اخذ کرده و علاوه بر راه اندازی کسب و کار در زمینه مرتبط با عنوان گواهینامه اخذ شده، حداقل یک نفر را به استخدام درآورده باشد.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان گیلان بیان داشت: مهارت آموختگان مراکز دولتی و آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد از سال های 93 تا نیمه اول 96 که اقدام به راه اندازی کسب و کار کرده باشند، می توانند در این جشنواره شرکت کنند.
وی با بیان این که معیارهای ارزیابی مهارت آموخته کارآفرین برتر شامل شش موضوع است، تصریح کرد: اشتغالزایی حداکثر 30 امتیاز، منطقه جغرافیایی کسب و کار ایجاد شده 20 امتیاز، عوامل آموزشی 20، توسعه کسب و کار ایجاد شده 20 ، عوامل ویژه هشت و افتخارات هفت امتیاز در نظر گرفته شده است.
وی ادامه داد: علاقمندان کارآفرین برای شرکت در این جشنواره می توانند حداکثر تا 30 خردادماه جاری فرم مربوطه را از مراکز و وب سایت فنی و حرفه ای استان گیلان دریافت کرده و بعد از تکمیل آن مدارک و مستندات را به مراکز فنی و حرفه ای در شهرستان های مختلف تحویل دهند.
وی اظهار کرد: بعد از ارزیابی کارآفرینان برتر استان گیلان در تیرماه امسال همزمان با تقدیر از مربیان نمونه مراکز فنی و حرفه ای استان گیلان در مراسم ویژه ای تجلیل می شوند و پنج نفر برتر به مرحله کشوری راه می یابند که ششم مرداد در روز ملی آموزش های فنی و حرفه ای و ترویج کارآفرینی تجلیل خواهند شد.
بر اساس آخرین آمار 22 مرکز دولتی فنی و حرفه ای، یک مرکز سنجش مهارت و 850 آموزشگاه آزاد ارائه خدمات مهارتی در استان گیلان فعال است.
7286/2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال