هدف ایرنا گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست

آقای نیکفر تریبون نماز جمعه را با تریبون انتخاباتی اشتباه گرفته اید!

روزنامه سوال جواب چاپ استان گیلان در شماره شنبه 19 خردادماه، مطلبی در قسمت یادداشت امروز با عنوان آقای نیکفر تریبون نماز جمعه را با تریبون انتخاباتی اشتباه گرفته اید! به قلم محمدعلی اخوان منتشر کرده است.

همان گونه که مطلع هستید نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران که با رشادت های مردمی و فداکاری هزاران هزار خانواده معظم ایثارگر به ثمر رسیده، اینک در مرحله ای از بارندگی و شکوفایی قرار گرفته که داعیه دار مدل جدیدی از نحوه اداره حکومت در جهان بوده و تلقی این مدعا شکل گیری اندیشه ای به نام مردم سالاری دینی است.
خود یقین داشته و داریم در تعریف واژه هایی به نام اندیشه سیاسی، مجموعه باورهایی یافت می شود که مستقیم به اداره جامعه مرتبط بوده و این باورها فارغ از اعتقادات مذهبی مان در حوزه اصول عقاید نبوده و نخواهد بود.
بر این اساس تمامی شهروندان جامعه دینی چه شهروندان عادی و چه آنانی که در این مجموعه حاکمیتی زندگی می کنند و چه آنانی که مسئولیت اداره جامعه را در حوزه های متفاوت اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و ... عهده دار هستند، در وهل اول حفظ و صیانت از این میراث امام (ره) و انقلاب بر آنان از اهم واجبات می باشد چراکه هرگونه اهمال و کوتاهی در تلقی این باورها در حوزه های کارکرد سیاسی، لطمات جبران ناپذیری را بر جامعه، افکار و عقاید مردمی وارد خواهد نمود و جامعه را به سمت بداخلاقی ها (آنگونه که پس از انتخابات مجلس و ریاست جمهوری در شهرستان لاهیجان شاهد آن هستیم) هدایت خواهد کرد خصوصا اینکه در حوزه معرفت سیاسی جامعه آزمایشگاه بزرگی است که آثار ویرانگر آن، افکار عمومی را به سمت محرومیت های اجتماعی، احساس بی عدالتی، تبعیض، برخورد سلیقه ای و بی تدبیری و هزاران هزار مساله دیگر سوق خواهد داد.
آنچه در این مقوله همزمان با سالروز رحلت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و در راستای یک سحنرانی با فستیوالی از واکنش ها باید بدان پرداخته شود، آن است که عدم اطلاع و شناخت کافی از وظایف محوله و قانونی، عدم درک صحیح از قانون اساسی و ظرفیت های ملی در حل مشکلات حوزه انتخابیه و ... سبب ساز آن شده تا آقای نیکفر، نماینده مردم شهرستان لاهیجان تریبون مقدس نماز جمعه این میعادگاه عاشقان را با تریبون های انتخاباتی اشتباه بگیرد!
آقای نیکفر باور کنید ادبیات سیاسی جنابعالی در طول این سالیان مورد پذیرش جامعه فرهیخته و انسان های نیکوسرشت لاهیحان و سیاهکل نبوده و حضور مردم با ایمان و معتقد به نظام جمهوری اسلامی ایران در خلق حماسه های باشکوه، موید این مطلب است نه برداشت های جنابعالی!
1 - وحدت رمز پیروزی و نجات مردم است.
2 - همیشه ضمن حرکت حول محور اسلام، امام (ره) ، انقلاب، نظام، عدالت، مردم و قانون اساسی باید به تکثر گرایش داشت؛ آنگونه که امام جمعه محترم لاهیجان به شما متذکر شده اند!
3- نباید خود را پاک، معصوم و انقلابی دانست و دیگران را تکفیر و توهین نمود!
4- برای بیرون رفت از مشکلات نیازمند عزمی عالمانه هستیم نه قومی و قبیله ای!
و ...
مردم آگاه و در صحنه، همیشه بیداری خواب آلودگان را نهیت میزند، عزیزانی که دل در گرو پیشرفت و آبادانی این کشور دارند. جوانانی که برای آینده و فردایی بهتر، تمام قد پای آرمانهایشان، جوانمردانه و یک صدا ایستاده اند. به طور قطع این بیداری پیروز خواهد شد چراکه سردار این نهضت خورشید و لشگرش سپیده دم است! آیندگان قضاوت کنندگان خوبی در خصوص عملکردهایمان خواهند بود.
2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال