راهیپمایی روز قدس در شهرهای گیلان برگزار شد

رشت - ایرنا - راهپیمایی روز جهانی قدس با حضور پرشور و مثال زدنی مردم، در شهرهای استان گیلان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا در املش راهپیمایی روز قدس از مقابل شهرداری تا مصلای امام خمینی(ره) این شهر برگزار شد و مردم با سردادن شعارهایی همچون مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل، فلسطین حمایتت می کنیم و ... تنفر خویش از جنایت های رژیم صهیونیستی را اعلام کردند.
همچنین 14 نفر از نوجوانان املشی که به مناسبت روز قدس نقاشی کشیده بودند، تقدیر شدند.
حجت الاسلام محمد صفری قاسم آبادی امام جمعه املش نیز در خطبه های نماز جمعه این شهر گفت: انقلاب اسلامی دستاوردها و رویش هایی در منطقه داشته که ازجمله آنها، بیداری کشورهای اسلامی است.
وی با اشاره به وجود دسیسه هایی در منطقه افزود: ریشه تمامی توطئه ها در خاورمیانه، اسرائیل است و می کوشد با اختلاف افکنی، بر ملت های اسلامی تسلط یابد.
شهرستان املش با 2 بخش مرکزی و رانکوه، در 75 کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع است.

** تالشی ها از هفت نقطه این شهرستان، بر سر اسرائیل فریاد کشیدند
راهپیمایی روز جهانی قدس در تالش با شرکت مردم مسلمان در هفت نقطه این شهرستان با اعلام انزجار نسبت به رژیم صهیونیستی و حمایت قاطع از فلسطین مظلوم برگزار شد.
به گزارش خبرنگار ایرنا راهپیمایی روز قدس در تالش امروز در شهرهای تالش، اسالم، حویق، لیسار، چوبر و به صورت متمرکز در روستاهای خاله سرا و خطبه سرا با شرکت گسترده مردان و زنان مومن و روزه دار برگزار شد و ملت بار دیگر حمایت خود را از مردم مظلوم فلسطین نشان داد.
فرماندار تالش در اجتماع راهپیمایان در این شهر گفت: روز قدس روز مقابله حق و باطل است و مردم این شهرستان همواره در صحنه های حساس و تاریخی در کنار ملت های ستمدیده بوده اند.
سید عیسی مهدوی افزود: روز قدس یادگار ماندگار امام امت است و آن حضرت با تفکرات متعالی خود از ابتدای انقلاب اسلامی استکبار ستیزی را فریاد می زد و آزادی قدس شریف آرمان او بود.
وی اظهار کرد: روز قدس فقط مربوط به ایران نیست بلکه مردم بسیاری از کشورها در این روز، نفرت خود را از اسرائیل اعلام می کنند.
تالش با 200 هزار نفر جمعیت در 110 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان قرار دارد.


** برگزاری راهپیمایی بزرگ روز قدس در صومعه سرا
با حضور گسترده و پرشور اقشار مختلف مردم صومعه سرا، راهپیمایی روز قدس از مقابل سپاه پاسداران به سمت مصلی نماز جمعه این شهر برگزار شد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان به عنوان سخنران راهپیمایی گفت : روز قدس روز زنده نگهداشتن قرآن است .
حجت الاسلام علیزاده ادامه داد: طبق آموزه های اسلام، مرزهای سیاسی نمی تواند مانع از اقدام های انسان دوستانه و دینی ما شود و خانه ما جایی است که ارزش های انسانی در آنجا باشد.
فرماندار صومعه سرا نیز در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه راهپیمایی امروز در سه بخش و 2 منطقه این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: حضور پرشور مردم نشان می دهد که قدس فراموش شدنی نیست.
علی فتح اللهی با اشاره به اینکه دشمنان با تحریم و فشار نمی توانند وحدت مردم را از بین ببرنند، افزود:
راهپیمایی روز قدس امسال برگرداندن روحیه امید به مسلمانان عالم و فلسطینیان است و مردم روزه دار نشان دادند که در مقابل استکبار ، سکوت نمی کنند و همیشه یاور مظلومان هستند.
شهرستان صومعه سرا در ۲۵ کیلومتری غرب مرکز گیلان واقع است.
7106 / 7124 /7291/2007 / 7292

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال