879 نفر برای تسهیلات اشتغال در رشت ثبت نام کردند

رشت - ایرنا - فرماندار شهرستان رشت گفت: بر اساس آخرین اطلاعات از سامانه کارا تاکنون 879 نفر برای بهره مندی از تسهیلات اشتغال فراگیر و اشتغال پایدار روستایی با ارائه طرح در این سامانه ثبت نام کرده اند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سید محمد احمدی عصر سه شنبه در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری در فرمانداری شهرستان رشت اظهار کرد: از مجموع طرح های ارائه شده 735 نفر در بخش اشتغال پایدار روستایی و 144 نفر نیز در اشتغال فراگیر متقاضی استفاده از تسهیلات شدند.
وی خاطرنشان کرد: از این تعداد 471 طرح کشاورزی، 273 مورد مربوط به صنعت و 135 طرح مربوط به بخش خدمات است.
فرماندار شهرستان رشت بیان داشت: از مجموع این طرح ها، 60 طرح در کمیته فنی شهرستان رشت با 50 میلیارد و 907 میلیون تومان مصوب شده است .
وی با بیان اینکه از طرح های مصوب، پنج طرح با مبلغ یک میلیارد و 835 میلیون تومان برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی شده، اضافه کرد: 35 طرح در کارتابل اشتغال برای بررسی قرار دارد، 19 طرح دارای نقص بوده و یک طرح نیز از سوی کارگروه استان عودت داده شده است.
احمدی با بیان اینکه جذب اعتبارات تسهیلات اشتغالزایی تا پایان تیرماه اعلام شده، یادآور شد: متقاضیان برای ارائه طرح به منظور دریافت تسهیلات بایستی در مدت تعیین شده برای ثبت نام در سامانه کارا اقدام کنند.
شهرستان رشت با شش بخش ، 293 روستا و 18 دهستان، دارای 930 هزار نفر جمعیت است که 60درصد آنها شهری و 40 درصد روستایی هستند.
7286/2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال