استاندار گیلان: اقتصاد شب در دنیا محور اساسی جذب گردشگر است

رشت - ایرنا - استاندار گیلان گفت: اقتصاد شب در دنیا به عنوان محور اساسی در جذب گردشگر محسوب می شود و لازم است طرح شب های روشن با هدف فعالیت اقتصادی و گردشگری 24 ساعته در نقطه ای مشخص از شهر مورد توجه باشد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ مصطفی سالاری در نشستی با فرمانداران و فرماندهان انتظامی استان اظهار داشت: طرح شب های روشن با هدف فعالیت اقتصادی و گردشگری 24 ساعته در نقطه ای مشخص از شهر و دارای مشخصات گردشگرپذیری مناسب می تواند نقشی مشابه در استان ایفا کند.
وی با بیان اینکه باید گشت دریایی در شهرستان های ساحلی راه اندازی شود، خاطرنشان کرد: برای بهره مندی هرچه بیشتر مردم از دریا، هر آنچه در توان داریم به کار می بریم.
وی با بیان اینکه نیروی انتظامی ویترین فرهنگ و آداب و رسوم استان است، خاطرنشان کرد: رفتار نیروی انتظامی تجلی فرهنگ عمومی مردم است و در مورد همه ی ما قضاوت خواهد شد.
استاندار گیلان با ابراز قدردانی از عملکرد خوب نیروی انتظامی تاکید کرد: رسالت نیروی انتظامی راه گشایی از امور مردم است.
وی با اشاره به استقلال ذاتی سیستم هایی همچون سیستم قضایی و امنیتی، خاطرنشان کرد: خوشبختانه تعامل خوبی بین دستگاه های اجرایی، امنیتی و قضایی برقرار است و این موضوع، خود، می تواند عامل تقویت سرمایه گذاری در استان باشد.
سالاری در ادامه تصریح کرد: نگرش و نگاه مثبت، سبب عدم بروز اشکال در اجزاء و اثرات مثبت و قابل قبول می شود.
وی به اهمیت علائم و تابلوهای بین راهی اشاره کرد و با بیان اینکه هیچ محدودیتی از لحاظ اعتباری و نیروی انسانی جهت تجهیز مسیرهای بین راهی نداریم، خاطرنشان کرد: این پروژه از 2 منظر 'ایمنی' و 'راهنمایی مسافران' دارای اهمیت است.
سالاری به 2 پروژه زیباسازی مسیرها و احداث مراکز خدمات بین راهی کوچک نیز اشاره و تصریح کرد: هرچه در این حوزه خوب عمل کنیم، رضایتمندی مردم و مسافران را به همراه خواهد داشت.
استاندار گیلان در پایان ابراز امیدواری کرد: در سایه تعامل و همدلی مجموعه مدیریتی استان، سال آینده را نیز به بهترین شکل ممکن آغاز کرده و مسافران از سفر به استان سرسبز گیلان نهایت لذت و بهره را ببرند.
گیلان با داشتن جاذبه های گردشگری همچون دریا و ساحل ماسه ای و جنگل و مناطق دیدنی یکی از مقاصد مهم سفرهای نوروزی بشمار می آید.
حساسیت های زیست محیطی گیلان و همین طور ظرفیت های طبیعی موجب شده که گردشگری یکی از محورهای اصلی اقتصاد این استان باشد.
6030

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال