هدف ایرنا گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست

مسئولین گیلان در آزمون جوانگرایی؛ همگام با استاندار یا …؟!

پایگاه خبری تحلیلی گیل خبر، مطلبی با عنوان مسئولین گیلان در آزمون جوانگرایی؛ همگام با استاندار یا …؟!به قلم کمال چلمبری در قسمت یادداشت منتشر کرده است.

بدون تردید برهمه آحاد جامعه مبرهن است که جوانگرایی و استفاده از نیروی محرکه جوانان یکی از مهم ترین ابزارهای رسیدن به توسعه پایدار در هر کشوری است؛ «جوانگرایی» واژه ای که در سال های اخیر بیش از همیشه از سوی مسئولین کشور و به تبع آن استان ما شنیده می شود.
یکی از سیاست های مهم دولت تدبیر و امید استفاده از جوانان، بانوان و گروه های مردم نهاد در امور مدیریتی است که بنا بر دلایل مختلف در چهار سال اول عمر دولت دکتر روحانی ، کمتر شاهد استفاده از ظرفیت این قشر در استان خود بودیم، اگرچه جوانان گیلانی از اصلی ترین پایه های تشکیلات سیاسی و مدنی استان بودند اما سال های گذشته برای بهره مندی از نیروهای جوان و زبده حساسیت خاصی وجود داشت.
با آغاز دوره دوم دولت تدبیر و امید، انتصاب جوان ترین استاندار کشور برای استان گیلان که سابقه مدیریتی ایشان در استان بوشهر نیز نشان از اهمیت جوانان در حوزه مدیریتی این استاندار موفق داشت، نوید به کارگیری جوانان با استعداد و شایسته گیلانی در امور مختلف را می داد.
دکتر سالاری در بدو ورود به گیلان با انتخاب یک مشاور جوان و رسانه ای برای خود، صدور بخشنامه استفاده از جوانان و بانوان در همه سطوح مدیریتی و در ادامه انتصاب سه تن از جوانان کارآزموده و مستعد به عنوان بخشدار شهرستان های مختلف، ثابت نمود که از مهم ترین برنامه های وی، بازگرداندن امید به جوانانی است که سال ها، شعار استفاده از جوانان در پست های مدیریتی را شنیده و در عمل تنها در هر انتخابات از آنها استمداد می طلبیدند.
با همه این اوصاف اما، شرایط چندان به کام جوانان گیلانی نشده است زیرا بسیاری از مدیران، اعتقادی به سرعت دکتر سالاری در استفاده از جوانان و بانوان ندارند و تنها به فکر حفظ میزهای مدیریتی خود هستند، در هفته های اخیر بعضی از نمایندگان مخالف دولت نیز منتقد جدی و سرسخت انتصاب بخشداران جوان و حامی دولت در شهرستان ها هستند و با بهانه های مختلف سعی دارند روند جوانگرایی را در نطفه خفه نمایند که به نظر می رسد مهم ترین دلیل این سنگ اندازی ها ، ترس از دست دادن پایگاه های سنتی نمایندگان در روستاهای حوزه انتخاباتی شان است.
آنچه که واضح است هرگونه تغییر رویه و باز ایستادن در این مسیر سبب می شود بذرهای امیدی که در چند سال گذشته با تفکر اصلاح طلبانه و رفتار اعتدال گرایانه جوانه زده است، به یأس و افسردگی مبدل و چون آواری بر سر جوانان استان فرو ریزد؛ قطع به یقین ادامه رفتارهای قهرگونه با جوانان، باعث دلسرد شدن نسل سوم و چهارم انقلاب از فعالیت های تشکیلاتی شده و چه بسا باز هم شاهد تکرار رفتارهای عوام فریبانه دهه 80 در انتخابات های پیش رو باشیم.
بار دیگر با تاکید بر این نکته که لازم است استفاده از بانوان و جوانان در سطوح بالاتر مدیریتی استان نیز انجام پذیرد با صدایی رسا به تمام مدیران و مسئولان گیلانی اعلام می کنیم که شک و تردید را کنار گذاشته و همانند جوانانی که تمام قدرت خود را در انتخابات به کار بستند و بدون ترس آینده از دولت دکتر روحانی حمایت کردند تا این مدیران با اتکا به آرا مردم بتوانند همچنان در سمت های خود باقی بمانند؛ پای در مسیر جوانگرایی بگذارند و تنها به پیشرفت و تعالی استان بیاندیشند.
به راستی دیگر فرصت و مجالی برای بازگشت به عقب جوانان این استان نیست، کارنامه موفق استاندار جوان در گذشته و تغییرات اندک اما ملموس انجام گرفته توسط وی در زمان کوتاه مدیریتی این استان، ما را بر آن داشت تا برای تداوم مسیر امید در کنار دکتر سالاری باشیم و اثبات کنیم حقانیت جوانان گیلانی با انتقادات و عیب جویی های بی اساس زیر سوال نخواهد رفت.
2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال