واکنش امام جمعه رشت به تقطیع سخنانش در فضای مجازی؛

پروژه تجاری آدینه رشت باید در کمترین زمان ممکن به اتمام برسد

رشت - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان گیلان با تاکید بر اینکه پروژه تجاری آدینه باید در کمترین زمان ممکن به اتمام برسد، گفت: واگذاری و راه‌اندازی همه واحدهای این مجتمع، تا 15 ماه دیگر انجام خواهد شد.

به گزارش شامگاه چهارشنبه روابط عمومی دفتر امام جمعه رشت به ایرنا ، آیت‌الله زین‌العابدین قربانی در حاشیه نشست با مدیران آموزش و پرورش گیلان به مناسبت هفته امورتربیتی در جمع خبرنگاران، با اشاره به اینکه فضای مجازی بدون داشتن سواد رسانه ای از آسیب‌های جدی در مسیر تربیت نونهالان، نوجوانان و جوانان است، تصریح کرد: اخلاق اسلامی در فضای مجازی باید رعایت شود.
وی با تاکید بر اینکه اطاعت از ولایت فقیه مهمترین ویژگی مومنان است، اظهار کرد: امام خامنه‌ای صدیق دیروز و مولای امروز من است و از بزرگترین افتخاراتم خدمت در جایگاه نمایندگی معظم‌له است.
امام جمعه رشت خاطرنشان کرد: آشنایی و ارادت ما با مقام معظم رهبری به سال 1334 و قبل از پیروزی شکوهند انقلاب اسلامی و در دوران تحصیل و مبارزات با رژیم طاغوت است.
* تحویل مجتمع آدینه به خریداران
آیت‌الله قربانی با اشاره به زمان تحویل واحدهای تجاری مجتمع آدینه رشت به خریداران گفت: در نهایت و به ترتیب و طبق قرارداد به صورت چند مرحله و در نهایت تا 15 ماه دیگر همه واحدهای مجتمع آدینه را به خریداران تحویل داده و راه‌اندازی می‌کنیم و پرونده واگذاری واحدهای آدینه بسته می‌شود.
وی با تاکید بر اینکه هر روز شخصا پیگیر روند اتمام پروژه آدینه هستم، اظهار کرد: از خریداران به دلیل عدم تحویل به موقع واحدها که به دلایل متعدد که مسئولان پروژه نتوانستند واحدها را تحویل دهند، عذرخواهی ‌می‌کنیم و به مسئولان دفتر گفته‌ام که خسارت تاخیر نیز طبق قرارداد تمام و کمال به خریداران پرداخت شود.
نماینده ولی‌فقیه در گیلان با بیان اینکه مجتمع آدینه و سایر مجموعه‌ها به منظور کسب درآمد برای مصلی، حوزه‌های علمیه و ... احداث شد، افزود: تمام این اموال و دارائی‌ها بصورت امانت در اختیار نماینده ولی فقیه در استان‌ها برای اداره حوزه های علمیه، مصلی، کلاس‌های قرآنی و معرفتی ، کمک به ایتام ، فقرا و نیازمندان و ... با نظارت شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در موارد فوق‌الذکر هزینه می‌شود.
*تسریع در اجرای آدینه و نظارت نماینده ولی‌فقیه بر امور
آیت‌الله قربانی با اشاره به اینکه فقط یک واحد مسکونی در لاهیجان دارم و هیچ ملکی دیگری ندارم، گفت: نواقصی از اقدامات و کارهای برخی افراد در گذشته در خصوص مجتمع آدینه باقی مانده بود که بنده در حال برطرف کردن آن نواقص هستم.
وی با تاکید بر اینکه بزرگترین افتخارمان این است که سپر و پشتیبان ولایت فقیه باشیم، افزود: ثواب تمام کارهای خوب را تقدیم مقام معظم رهبری کرده و قصورها و نقصان ها را به جان می‌خریم.
امام جمعه رشت تصریح کرد: اینکه گفتیم اینها همه زیر نظر مقام معظم رهبری است، بدین منظور بود که این اموال و املاک ملک شخصی بنده و مربوط به اینجانب نیست و ما فقط امانتداریم همانطور که در زمان حیات آیت الله احسانبخش در اختیار ایشان بوده و بعد از بنده نیز در اختیار مسئول بعدی خواهد بود و خدای نکرده ما نخواستیم بگوییم که تعلل ما و مشکلات از ناحیه رهبری عزیز است و این حرف ما را آقایان تقطیع و بد تفسیر کرده اند.
*حوزه بین‌المللی امیرالمومنین(ع) گیلان را قطب فرهنگی منطقه می‌کند
نماینده ولی‌فقیه در گیلان با اشاره به احداث حوزه بین‌المللی امیرالمومنین(ع) خاطرنشان کرد: این حوزه علمیه، گیلان را در آینده نزدیک به قطب فرهنگی و مذهبی منطقه تبدیل می‌کند که کتابخانه فاخر و ارزشمندم را که تمام سرمایه زندگی‌ام است ، وقف حوزه امیرالمومنین(ع) کرده‌ام.
آیت‌الله قربانی با اشاره به احداث 627 واحد مسکن محرومین در استان گیلان توسط دفتر نماینده ولی فقیه این استان، گفت: این واحدها را در اختیار افراد محروم از روحانی و غیر روحانی قرار داده ایم و قرار است باهماهنگی برادران سپاه و کمیته امداد، تعدادی از این واحدها را در اختیار تعدادی از خانواده های معظم شهدا بگذاریم .
امام جمعه رشت با بیان اینکه باید اخلاق اسلامی را در فضای مجازی ترویج کنیم، افزود: برخی با بهره‌گیری از فضای مجازی و ارائه اطلاعات ناقص و تقطیع شده، آب به آسیاب دشمن می‌ریزند.
2007/7294

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال