تیم درمان اضطراری هلال احمر نقش برجسته ای در خدمات رسانی حوادث دارد

رشت - ایرنا- مدیرعامل هلال احمر گیلان با بیان این که تیم درمان اضطراری هلال احمر نقش برجسته ای در خدمات رسانی حوادث دارد از شرکت تیم 15 نفره درمان اضطراری این جمعیت در دوره آموزشی سه روزه بقا در شرایط سخت خبر داد.

مهدی ولی پور روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تیم درمان اضطراری جمعیت هلال احمر استان گیلان از امروز در منطقه آق بابای استان قزوین در دوره بقا در شرایط سخت با حضور استان های قم، البرز، تهران و مازندران شرکت دارند.
وی بیان داشت: در این دوره سر فصل های آشنایی با سامانه بهداشت ، درمان اضطراری کلیات بقاء ، مروری بر بقاء عمومی، مسیر یابی، تثبیت و انتقال مصدوم در حوادث و شرایط سخت، ایجاد سرپناه اضطراری در شرایط سخت و آشنایی با روانشناسی بقا توسط استادان مجرب کشوری و استانی به شرکت کنندگان آموزش داده می شود.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان اضافه کرد: بر اساس دستورالعمل معاونت درمان این جمعیت، شهرستان ‌های دارای جمعیت صد هزار نفر باید یک تیم درمان اضطرای داشته باشند تا زمان بروز حوادث احتمالی، این تیم‌ ها با حضور در منطقه حادثه دیده خدمات درمانی اولیه را به مردم ارائه دهند.
وی خاطر نشان کرد: با توجه به بافت، تراکم جمعیتی، میزان حادثه خیزی و گردشگر بودن استان گیلان، تشکیل، سازماندهی و آموزش مستمر برای تیم های درمان اضطراری در 16 شهرستان استان گیلان اجرا شد.
وی بیان داشت: تیم‌ های درمان اضطراری شامل دو پزشک، دو پرستار، ماما، کارشناس تغذیه، کارشناس بهداشت، تکنسین دارویی، کارشناس بهداشت روان، تکنسین فنی و سه امدادگر است که دوره‌های آمادگی و درمان اضطراری را آموزش می بینند .
وی تصریح کرد: این تیم‌ ها طی شش ماه گذشته با حضور مدرسان و کارشناسان معاونت درمان، آموزش‌های لازم برای تشکیل تیم‌ های درمان دریافت کردند تا در مواقع ضروری از جمله مانورهای اضطراری و زمان حادثه آمادگی لازم را داشته باشند.
بر اساس آخرین آمار، جمعیت هلال احمر گیلان دارای 16 تیم واکنش سریع پنج نفره و یک تیم واکنش سریع 15 نفره است.
خبرنگار:شادی خورشیدی سدهی**انتشار:کبیری
7286/2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال