رفع تصرف افزون بر 14 هزار متر مربع اراضی ملی در آستارا

آستارا - ایرنا - رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آستارا از آزاد سازی 14هزار و 796 متر مربع اراضی ملی و دستگیری 2 فرد متصرف آن در این شهرستان خبر داد.

سرخوش کرمزاده روز چهارشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: متخلفان در روستاهای شونده چولا و قره سو آستارا به تصرف اراضی ملی اقدام کرده بودند و با پیگیری حقوقی، سازه های غیر مجاز آنها تخریب و اراضی ملی آزاد شد و متخلفان به محاکم قضایی معرفی شدند.
وسعت اراضی ملی آستارا 40 هزار هکتار است و 32 هزار هکتار آن را گونه های جنگلی بلوط، راش، توسکا، ممرز، نمدار، ملج، لیلکی، انجیلی، آزاد، افرا، گردو، شیردار، گیلاس وحشی، فندق، شمشاد جنگلی و ون تشکیل می دهد.
**رفع مشکل آب شرب یکهزار و 500خانوار روستایی در آستارا
مدیر شرکت آب و فاضلاب روستایی آستارا گفت: با تجهیز تاسیسات آب رسانی مجتمع آبرسانی عنبران، مشکل قطعی و افت فشار آب شرب یکهزار و 500 خانوار در 6 روستای بخش مرکزی برطرف شد.
قاسم کباری روز چهارشنبه گفت: آب شرب روستاهای شیخ محله، عنبران، لمیرمحله، عسگر محله، جبرئیل محله و شیخ محمود محله با مشکل قطعی موقت و افت فشار مواجه بود و با اختصاص اعتبار و تجهیز تاسیسات، برطرف شد.
وی اضافه کرد: برای نصب 2 دستگاه الکتروموتور و پمپ شناور در مجتمع آبرسانی عنبران، 150 میلیون ریال هزینه شد.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت، 2 بخش و 62 روستا در غرب استان گیلان قرار دارد و هشت هزار و 478 مشترک آن، تحت پوشش شبکه آبرسانی روستایی هستند.
خبرنگار: یوسف هدایتی**انتشار دهنده: بابایی
7105 / 7124 /6030

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال