ذخیره سازی کالاهای مورد نیاز ایام عیدتوسط سازمان جهاد کشاورزی گیلان

رشت-ایرنا-رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: با توجه به ذخیره سازی کالاهای مورد نیاز در انبارهای استان آمادگی کامل برای تنظیم بازار ایام عید وجود دارد .

به گزارش خبرنگار ایرنا علیرضا شعبان نژاد روز چهارشنبه در جلسه شورای اداری استان اظهار کرد: براساس سیاست های ابلاغی برای تنظیم بازار ، 600 تن سیب قرمز و زرد از شهرستان اشنویه و ارومیه خریداری و در انبارهای گیلان ذخیره شده است.
وی با اشاره به خریداری و ذخیره سازی 700 تن پرتقال باغهای گیلان افزود: پنج هزار و 900 تن ذرت برای مصارف دامی و 12 هزار و 328 تن جو نیز ذخیره سازی شده است.
شعبان نژاد به تامین و ذخیره سازی دو هزار و 150 تن مرغ منجمد در سردخانه های گیلان اشاره و خاطر نشان کرد: روزانه 300 تن گوشت مرغ، 121 تن مرغ گرم و 33 تن مرغ زنده از گیلان به استان تهران صادر می شود.
وی افزود: براساس برنامه های ابلاغی تنظیم بازار شب عید از سوی ریاست جمهوری در صورتی که قیمت مرغ در بازار شب عید از 8هزار تومان تجاور کند وزارت جهاد کشاورزی مرغ ذخیره شده در انبارها را روانه بازار می کند.
رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به سقف قیمت 9 هزار و 700 تومانی برنج در عمده فروشی های گیلان گفت : در حال حاضر 350 هزار تن برنج تولیدی گیلان در انبارهای استان ذخیره شده که این مقدار می تواند تا پایان فصل برداشت ، بازار گیلان را تنظیم کند.
شعبان نژاد با اشاره به اینکه در گیلان تخم مرغ تولید نمی شود گفت: با توجه به شیوع آنفولانزای فوق حاد در کشور تاکنون 14 میلیون قطعه مرغ تخم گذار تا به امروز معدوم شده است.
وی تاکید کرد: بر اساس سیاست های ابلاغی برای تنظیم بازار در فصل پایانی امسال میزان جوجه ریزی را به مقدار 25 درصد افزایش دادیم و تا کنون حدود 6 میلیون 700 هزار جوجه ریزی انجام شده است.

*** آغاز طرح نظارت بر کالاها و خدمات بازار از هفتم اسفند ماه جاری
در ادامه این جلسه مدیرکل صنعت و معدن و تجارت گیلان با اشاره به آغاز طرح نظارت بر کالاها و خدمات بازار از هفتم اسفند ماه جاری اظهار کرد: در استان مشکلی به لحاظ تامین کالاهای اساسی در نوروز وجود ندارد .
فرهاد دلق پوش با اشاره به میزان استقبال گردشگران و مسافران نوروزی از گیلان افزود: طرح نظارتی ویژه نوروز در قالب گشت های مشترک با نیروی انتظامی، دامپزشکی و تعزیرات حکومتی و سایر دستگاه های مرتبط از 7 اسفند آغاز و تا 31 فروردین ادامه می یابد.
وی یادآور شد: گران فروشی، کم فروشی ،تقلب، احتکار ، عرضه کالاهای قاچاق ،عدم درج قیمت بر روی کالا، عدم صدور فاکتور، تبلیغات خلاف واقع و عدم اجرای ضوابط از جمله تخلفاتی است که در صورت مواجهه با اینگونه موارد با فرد متخلف برخورد قانونی می شود.
دلق پوش افزود: 18 فروشگاه بزرگ ، 84 شعبه فروشگاه های زنجیره ای، 35 شرکت پخش کالا ، 100 هزار و 200 واحد صنفی و 350 اتحادیه گیلان در ایام نوروز آماده ارائه خدمات به شهروندان و مسافران هستند.
مدیرکل صنعت و معدن و تجارت گیلان به برگزاری نمایشگاه های بهاره با مشارکت واحد های تولیدی و برگزاری فروش فوق العاده کالا توسط واحد های صنفی در ایام نوروز اشاره و خاطر نشان کرد: جلوگیری از تخلفات مالی و رسیدگی فوری و دقیق به شکایات مردمی با هم افزایی و همکاری مرتبط با سایر دستگاه ها به عنوان وحدت رویه در دستور کار قرار دارد .
در خاتمه جلسه شورای اداری استان، علی اصغر جمشیدنژاد به عنوان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان معرفی و حکم انتصاب او، به وی اعطا شد.
خبرنگار: رضا اکبری**انتشار دهنده: بابایی
7471 /6030

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال