ایجاد بیش از 2300 فرصت شغلی/جذب افزون بر 44 درصد از تسهیلات اشتغال

رشت - ایرنا - سرپرست فرمانداری رشت از ایجاد 2 هزار و 356 فرصت شغلی و جذب 44 و نیم درصد از تسهیلات بخش اشتغال شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا سید محمد احمدی روز چهارشنبه در جلسه شورای ادرای استان اظهار کرد: از مجموع یکصد و 11 میلیارد و 737 میلیون تومان تسهیلات سهم شهرستان رشت در بخش مشاغل ، بر اساس گزارش دستگاه ها 49 میلیارد و 495 میلیون تومان جذب شده است.
وی افزود: تسهیلات جذب شده در بخش کمیته امداد و بهزیستی 68 درصد و در مشاعل خانگی و گردشگری 38 درصد است.
احمدی سهمیه تسهیلات شهرستان رشت در طرح اشتغال فراگیر را 223 میلیارد تومان اعلام و تاکید کرد: از پنج هزار واحد بوم گردی پیش بینی شده در استان، سهمیه رشت 425 واحد بوم گردی در 28 روستاست که ظرفیت لازم برای افزایش روستاها نیز وجود دارد.
سرپرست فرمانداری رشت افزود: وام مرمت و احیا تا سقف یکصد و 50 میلیون ریال با کارمزد 4 درصد در نظر گرفته شده اما تبدیل خانه های موجود به اقامت های بوم گردی با دستورالعمل های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری منافات دارد که باید در جلسات مشترک پیگیری شود.
احمدی یادآور شد: تسهیلات احداث اقامت های بوم گردی نیز تا سقف یکصد و 80 میلیون ریال و کارمزد 4 درصد بوده و برای احداث اقامتگاه های بوم گردی، تسهیلات یک میلیارد ریال تا سقف 20 میلیارد ریال در نظر گرفته شده است.

**مشکل واگذاری اراضی منابع طبیعی ماسال به بنیاد مسکن رفع شود
در ادامه این جلسه سرپرست فرمانداری ماسال نیز با اشاره به اینکه 18 روستا برای توسعه بوم گردی در شهرستان تعریف شده ، اظهار کرد: شهرستان ماسال دارای طبیعت بکری است که زمینه های لازم برای افزایش تعداد روستاها برای توسعه بوم گردی وجود دارد.
محمدجواد عامر با اشاره به جذب 45 درصد از 960 میلیارد ریال تسهیلات اعلام شده برای شهرستان ماسال افزود: متاسفانه با توجه به اینکه 35 درصد از زمین های با قابلیت کاربری توسعه بوم گردی به عنوان منابع طبیعی محسوب می شود، تقاضای اعمال ماده 4 را داریم تا زمین های مربوط به منابع طبیعی برای توسعه هرچه سریع تر بوم گردی شهرستان ماسال در اختیار بنیاد مسکن قرار گیرد.
وی یادآور شد : برای اجرای طرح تکاپو در شهرستان ماسال، برنامه ریزی برای اجرای 168 طرح با رقم 550 میلیارد ریال انجام شده است.
سرپرست فرمانداری ماسال با اشاره به رشد حدود 56 درصدی برخورداری از راه روستایی در شهرستان ماسال در دولت تدبیر و امید گفت: از تعداد 60 روستای دارای شرایط اجرای طرح هادی از آغاز به کار دولت تدبیر و امید تا دهه فجر امسال، 48 روستا دارای طرح هادی شدند که میزان رشد طرح های هادی روستایی تا دهه فجر امسال در شهرستان ماسال به 57 درصد رسیده است .
عامر با اشاره به برخورداری بیش از 96 درصد روستاهای شهرستان ماسال از نعمت گاز در دولت تدبیر و امید تصریح کرد: تسهیلات در نظر گرفته شده برای شهرستان ماسال در بخش اشتغال برای مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) 109 میلیارد و 655 میلیون ریال جذب شده که اشتغال 874 نفر را به دنبال داشته است.
وی با اشاره به جذب یکصد و 94 میلیون ریال اعتبار برای مددجویان بهزیستی در راستای ایجاد اشتغال برای 183 نفر افزود: در بخش جهاد کشاورزی تسهیلات اعطایی 89 میلیارد ریال با اشتغالزایی برای 206 نفر بوده و در بخش تعاون نیز شش میلیارد و 400 میلیون ریال تسهیلات برای اشتغال 147 نفر در این شهرستان جذب شده است .
سرپرست فرمانداری ماسال یادآور شد: تا کنون برای دو هزار و 658 نفر در شهرستان ماسال با 430 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی شده است.
به گزارش خبرنگار ایرنا در جلسه شورای اداری امروز استان علی اصغر جمشیدنژاد به عنوان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان معرفی و حکم انتصاب او، به وی اعطا شد.
شهرستان رشت با شش بخش ، 293 روستا و 18 دهستان، دارای 930 هزار نفر جمعیت است که 60 درصد آنها شهری و 40 درصد روستایی هستند. شهرستان ماسال نیز با دو بخش مرکزی و شاندرمن، در 45 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است.
خبرنگار:رضااکبری**انتشار:کبیری
7471/2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال