طرح آرامش بهاری امسال در 250 بقعه گیلان اجرا می شود

لاهیجان - ایرنا - مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان گفت: طرح آرامش بهاری امسال در 250 بقعه و امام زاده این استان اجرا می شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا حجت الاسلام ستار علیزاده روز سه شنبه در گردهمایی تشریحی و توجیهی کلیات برنامه ها و چشم انداز بقاع متبرکه شرق گیلان در لاهیجان اظهار داشت: این طرح در نوروز سال گذشته در 239 بقعه و امام زاده گیلان اجرا شد و امسال در 250 بقعه و امام زاده اجرا می شود.
وی ادامه داد: مسئولان اوقاف موظفند که نسبت به درآمدها و هزینه ها برای مردم شفاف سازی کنند و براساس قانون، سازمان اوقاف و امور خیریه زیر نظر مقام معظم رهبری فعالیت می کند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان به نظام مند شدن امور اوقاف تاکید کرد و افزود: هدف از این نشست توجیه و راهنمایی عملیاتی مسئولان و هیات های امناء بقاع متبرکه است و حوزه فرهنگی اوقاف و امور خیریه باید برای این بقاع برنامه داشته باشد.
وی تصریح کرد: در این جلسه توجیهی بیش از 500 نفر شرکت دارند که باید نسبت به برنامه ها و ایجاد وحدت در جامعه بکوشند و اجرای هر برنامه در بقاع را با هماهنگی انجام دهند.
محمد قاسم پور معاون امور فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان گیلان نیز درباره این گردهمایی به خبرنگار ایرنا گفت: در این دوره توجیهی شهرستان های آستانه اشرفیه ، سیاهکل ، لنگرود، املش ، رودسر و لاهیجان شرکت دارند و فردا نیز همین برنامه برای غرب و مرکز گیلان در شهر رشت برگزار می شود.
وی افزود: طرح آرامش بهاری از 25 سفند امسال تا 14 فروردین ماه سال بعد در بقاع متبرکه و امام زادگان گیلان اجرا می شود و این طرح در تعطیلات عید نوروز پارسال در 239 بقعه اجرا شد که امسال به 250 بقعه افزایش یافته است .
مدیرکل امور فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور نیز در این مراسم گفت: طی 10سال اخیر رونقی که در امور فرهنگی امام زاده ها و بقاع اتفاق افتاده ، موجب شده مردم به این بقاع توجه کنند و در طرح آرامش بهاری سال گذشته 40میلیون نفر بار زائر از امام زادگان کشور دیدن کردند.
شهرستان لاهیجان در 40 کیلوممتری شرق مرکز استان گیلان واقع است.
خبرنگار:فرهادنظرپور**انتشار:کبیری
6029/2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال