آموزش افزون بر 54 هزار نفر در رشته های قرآن کریم در گیلان

رشت - ایرنا- رئیس اداره قرآنی اوقاف و امور خیریه گیلان با بیان این که در سال جاری شش هزار و 500 نفر توسط این اداره کل در حال آموزش قرآن کریم هستند، گفت: 54 هزار و 624 نفر در این استان از سال های 91 تا 95 در رشته های مختلف قرآنی از سوی اوقاف و امور خیریه آموزش دیدند.

سید مهدی قربانیان عصر روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: این تعداد با کمک 548 مربی حفظ قرآن کریم در 682 کلاس در بقاع متبرکه و 185 کلاس خارج از این اماکن آموزش های قرآنی را فرا گرفتند که در کنار کلاس های حضوری حفظ ، یک مرکز حفظ مجازی قرآن کریم نیز در استان گیلان فعال است.
رییس اداره قرآنی اوقاف و امور خیریه استان گیلان خاطر نشان کرد: در این مدت، 25 هزار و 186 نفر در آزمون های پایانی قرآن کریم شرکت کردند که 11 هزار و 93 نفر موفق به دریافت گواهینامه شدند.
وی با اشاره به ثبت نام بیش از پنج هزار نفر در آزمون سراسری امسال قرآن کریم در گیلان بیان داشت: آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم با مشارکت و همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل اوقاف و امورخیریه گیلان دهم ماه آینده در ۲۶ رشته و در ۱۴ حوزه امتحانی در این استان برگزار می شود.
آموزش رشته های مختلف قرآن کریم یکی از برنامه های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان گیلان است.
خبرنگار: شادی خورشیدی سدهی**انتشار دهنده: بابایی
7286 /6030

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال