فرماندار: راه آهن آستارا-آستارا با منافع ملی گره خورده است

آستارا - ایرنا - فرماندار آستارا گفت: راه آهن آستارا-آستارا با منافع ملی گره خورده است و همه دستگاه های متولی باید در تکمیل این طرح مهم پیشگام شوند.

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی فرمانداری آستارا به ایرنا؛ یونس رنجکش در بازدید از بارانداز راه آهن آستارا-آستارا افزود: همه به اهمیت این طرح آگاهی دارند و علاوه بر پیگیری دولت، تجار و فعالان اقتصادی خارجی نیز ظرفیت های آن را ارزیابی می کنند.
وی با اشاره به اینکه مدیران دستگاه های اجرایی وظیفه دارند در مسیر منافع ملی حرکت کنند، اضافه کرد: دولت بر تکمیل راه آهن آستارا-آستارا تاکید دارد و باید مشکلات جزئی آن برطرف شود.
وی اظهار کرد: طرح راه آهن آستارا- آستارا وضعیت اقتصادی شهرستان، استان و کشور را متحول خواهد کرد و ارزش آن برای قدرت های اقتصادی دنیا مشهود است و باید از این ظرفیت، در مسیر منافع ملی و پیشرفت کشور استفاده کنیم.
فرماندار آستارا اظهار کرد: زمان از رکن های اساسی در تجارت جهانی است و تکمیل سریع این طرح بسیار حائز اهمیت است.
جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در ابتدای سال 95 به منظور توسعه همکاری های اقتصادی، به ایجاد ارتباط ریلی دو کشور متعهد شده بودند و جمهوری آذربایجان با احداث هشت و نیم کیلومتر خط ریلی، قطار خود را به مرز ایران در آستارا رساند و ادامه این طرح با امتداد 2 و نیم کیلومتر و بارانداز آن در آستارای ایران اجرا می شود.
بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان واقع شده و با جمهوری آذربایجان 38 کیلومتر مرز خشکی و 15 کیلومتر مرزی آبی دارد و گمرک این شهرستان از مبادی مهم صادرات و واردات کشور است.
دریافت خبر: یوسف هدایتی**انتشار دهنده: بابایی
7105 / 7124 /6030

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال