تجلی انقلاب در شعر شاعران آستارا

آستارا - ایرنا - به مناسبت دهه مبارک فجر و با شرکت شاعران متعهد و انقلابی آستارا، عصر شعر انقلاب در این شهرستان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا شامگاه چهارشنبه در عصر شعر انقلاب در سالن اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان گفت: تبلور ارزش های انقلاب اسلامی در سروده های شعرا، نشانگر تعهد ادیبان و شعرای این دیار به نظام اسلامی است.
شاپور تشرینی افزود: زمزمه انقلاب و آرمان های امام (ره)، همواره یکی از موضوعات اصلی شعر در آستارا بوده است و شاعران با نشر و تبیین دستاوردهای فرهنگی نظام اسلامی، دین خود را به میهن خود ادا می کنند.
هوشنگ مجرب رئیس انجمن شعر و ادب استاد شهریار آستارا نیز در این آئین گفت: این انجمن از شاعران صاحب اثر متعدد برخوردار است و برای تاثیرگذاری در مناسبت ها و برنامه های فرهنگی ظرفیت بالایی دارد.
وی افزود: حمایت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی همواره در تعالی این انجمن موثر بوده و توجه به اهالی شعر و ادب، در بالندگی شعر و ادبیات تاثیرگذار است.
در ادامه این آئین، سروده های شاعران با موضوع انقلاب اسلامی و دهه مبارک فجر مورد استقبال گرم تماشاگران قرار گرفت و در پایان با اهدای جوایزی از شعرا تجلیل به عمل آمد.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد و 400 هنرمند در هفت انجمن ادبی و هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آن فعالیت می کنند.

** افتتاح 2 طرح ورزشی و خدماتی در آستارا
به مناست دهه مبارک فجر، یک باشگاه ورزشی و یک فروشگاه هوشمند با مشارکت سرمایه گذاران بخش خصوصی در آستارا به بهره برداری رسید.
به گزارش خبرنگار ایرنا، رئیس صندوق کارآفرینی امید آستارا عصر چهارشنبه در آئین افتتاح باشگاه بدنسازی این شهر گفت: برای راه اندازی این باشگاه با مساحت 450 متر مربع و اشتغالزایی پنج نفر، 100 میلیون ریال توسط بخش خصوصی و 500 میلیون ریال تسهیلات توسط این صندوق هزینه شده است.
بابک نوری افزود: امسال 23 میلیارد و 685 میلیون ریال تسهیلات به طرح های مشاغل خانگی، کارفرمایی و خودکفایی پرداخت و برای 125 نفر اشتغالزایی شده و این تسهیلات، نسبت به سال قبل 25 درصد افزایش یافته است.
رئیس اتاق اصناف آستارا نیز در آئین افتتاح نخستین فروشگاه هوشمند در این شهرستان گفت: خرید از این فروشگاه به روش های الکترونیکی، تلفنی یا حضوری است و در خرید الکترونیکی پس از ثبت تقاضا، کالا ظرف 15 دقیقه توسط پیک موتوری به نشانی متقاضی ارسال می شود.
عارف باباش پور افزود: این فروشگاه به مساحت 180 متر مربع و با هزینه ای بالغ بر هفت میلیارد ریال توسط بخش خصوصی راه اندازی و برای 18 نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی شده است.
یونس رنجکش فرماندار آستارا نیز در حاشیه افتتاح این طرح ها گفت: باید واحدهای خدماتی در آستارا با توجه به موقعیت گردشگری این شهرستان توسعه یابند.
وی افزود: استفاده از شهر هوشمند موجب کاهش هزینه‌، افزایش کیفیت زندگی و بهره ‌وری می شود و به دنبال تقویت زیرساخت های شهر هوشمند در آستارا هستیم.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده و پنج هزار واحد صنفی در آن فعال است.
خبرنگاران: عیسی پاشاپور-یوسف هدایتی**انتشاردهنده:کبیری
7105 / 7124 / 2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال