آمادگی 11 تیم جمهوری آذربایجان برای شرکت درالمپیاد ورزشی آستارا-آستارا

آستارا - ایرنا - رئیس اداره ورزش و جوانان آستارا از اعلام آمادگی 11 تیم از جمهوری آذربایجان برای شرکت در المپیاد ورزشی مشترک با ایران، در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، وحید خاصی پور روز چهارشنبه در جلسه هماهنگی این رویداد ورزشی در خانه کاراته آستارا گفت: 150 ورزشکار از جمهوری آذربایجان در قالب 11 تیم در رشته های تکواندو، جودو، کاراته کنترلی و آزاد از 24 تا 27 بهمن ماه در سالن ورزشی انقلاب آستارا حضور پیدا خواهند کرد.
وی افزود: حدود 200 ورزشکار ایرانی نیز در قالب 10 تیم از شهرستان های مختلف برای حضور در این رویداد مهم اعلام آمادگی کرده اند و بیشتر ورزشکاران از استان گیلان هستند.
وی اضافه کرد: مقامهای ورزشی ایران و جمهوری آذربایجان در افتتاحیه المپیاد حاضر خواهند شد و این رویداد در روابط ورزشی دو کشور، فصل جدیدی خواهد گشود.
** مسئول کانون بسیج ورزشکاران آستارا معرفی شد
بر اساس گزارش دیگری از خبرنگار ایرنا در آستارا، سرهنگ نجم الدین نعمتی معاون کانون بسیج ورزشکاران گیلان در آئین تودیع و معارفه مسئول بسیج ورزشکاران آستارا در اداره ورزش و جوانان این شهرستان گفت: کانون بسیج ورزشکاران در کنار اداره های ورزش و جوانان در توسعه، تقویت و ارتقای ورزش قهرمانی و پهلوانی تاثیرگذار است.
وی افزود: پرداختن به ورزش قهرمانی کافی نیست و ورزشکاران علاوه بر روحیه قهرمانی باید روح پهلوانی و جوانمردی را در ورزش نهادینه کنند و اسلام بر آن تاکید فراوان دارد.
وی بر نهادینه شدن اخلاق در ورزش تاکید و اضافه ک د: باید همایش های اخلاق و راهبردهای اسلامی در ورزش، در همه شهرستان ها برگزار شود.
در این آئین از بهنام سلیمان نژاد تقدیر و حامد شیخ وردی پور به عنوان مسئول جدید کانون بسیج ورزشکاران آستارا معرفی شد.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت و سه هزار و 500 ورزشکار در 35 هیات ورزشی در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.
خبرنگار: یوسف هدایتی
7105 / 7124 /6030

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال