رفع تصرف افزون بر7هزار متر مربع اراضی ملی ودستگیری متصرفان در آستارا

آستارا - ایرنا - رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آستارا از آزاد سازی هفت هزار و 542 متر مربع اراضی ملی و دستگیری سه فرد متصرف آن در این شهرستان خبر داد.

سرخوش کرمزاده روز چهارشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: متخلفان در روستاهای سیج و عباس آباد بخش مرکزی آستارا به تصرف اراضی ملی اقدام کرده بودند که با پیگیری حقوقی، سازه های غیر مجاز آنها تخریب و اراضی ملی آزاد شد و متخلفان به محاکم قضایی معرفی شدند.
وسعت اراضی ملی آستارا 40 هزار هکتار است و 32 هزار هکتار آن را گونه های جنگلی بلوط، راش، توسکا، ممرز، نمدار، ملج، لیلکی، انجیلی، آزاد، افرا، گردو، شیردار، گیلاس وحشی، فندق، شمشاد جنگلی و ون تشکیل می دهد.
** برگزاری همایش بزرگ بچه های آسمان در آستارا
همایش بزرگ بچه های آسمان به مناسبت دهه مبارک فجر و با حضور بیش از یک هزار کودک و نوجوان در سالن ورزشی انقلاب آستارا برگزار شد.
به گزارش خبرنگار ایرنا ، حجت الاسلام ابراهیم حاتمی سرپرست اداره تبلیغات اسلامی آستارا روز چهارشنبه در این همایش گفت: مربیان و کارشناسان فرهنگی، رخدادهای انقلاب را در قالب هنر به کودکان و نوجوانان انتقال دهند.
وی افزود: مسئولان با تشکیل محفل های دینی، کلاس های قرآنی و مذهبی برای آحاد جامعه در تعالی فرهنگی جامعه تلاش می کنند.
وی بیان کرد: زمینه مناسبی در نهادهای فرهنگی برای انجام فعالیت های متناسب با دهه فجر ایجاد شده است و مربیان با روحیه جهادی در ایجاد جامعه مهدوی و تربیت سربازان امام زمان (عج) تلاش می کنند.
اجرای گروه سرود، مسابقه و نمایش عروسکی از بخش های همایش بچه های آسمان بود.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده است و 16 هزار دانش آموز در مدارس آن تحصیل علم می کنند.
خبرنگار: یوسف هدایتی**انتشار دهنده: بابایی
7105 / 7124 /6030

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال