هشت طرح عمرانی در آستارا افتتاح شد

آستارا - ایرنا - به مناسبت دهه مبارک فجر، هشت طرح عمرانی شهرداری آستارا شامل نخستین آمفی تئاتر روباز و ساحلی استان گیلان، ساختمان اداره دادگستری، پارک کودک و آسفالت و بهسازی معابر به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار ایرنا رئیس شورای اسلامی شهر آستارا عصر سه شنبه در آئین افتتاح هم زمان طرح های شهرداری در آمفی تئاتر روباز طرح ساحلی سفیر امید این شهر گفت: برای ساخت و اجرای این سالن با ظرفیت 400 نفر، ساختمان دادگستری به مساحت 650 متر مربع در سه طبقه، آبیاری تحت فشار به طول 2 کیلومتر، پارک کودک عباس آباد به مساحت 400 متر مربع، آسفالت معابر به مساحت 36 هزار متر مربع، پیاده رو به مساحت 2 هزار و 200 متر مربع، پارک ضلع شرقی تالاب استیل به مساحت 138 هزار و 500 متر مربع و مناسب سازی پیاده رو خیابان شریعتی به طول 150 متر، بالغ بر 25 میلیارد ریال هزینه شده است.
سروش وظیفه افزود: تلاش شهرداری و شورای شهر آستارا با حمایت دولت در خدمات رسانی به مردم مضاعف شده و طرح های گردشگری شهرداری با همکاری فرمانداری این شهرستان، در محوطه تالاب استیل و بازار ساحلی اجرا خواهد شد.
فرماندار آستارا نیز در این آئین گفت: آستارا نخستین شهر استان گیلان است که طرح آمفی تئاتر روباز را در نوار ساحلی اجرا کرد و طرح ساحلی سفیر امید این شهرستان از ظرفیت جذب و ماندگاری گردشگران برخوردار است و به عنوان الگو برای نوار ساحلی گیلان معرفی خواهد شد.
یونس رنجکش افزود: با استفاده از این سالن آمفی تئاتر در کنار بازار و نوار ساحلی آستارا، اجرای برنامه های فرهنگی در تابستان رونق خواهد گرفت.
حجت الاسلام کاظم حافظ نیا امام جمعه آستارا نیز در این آئین، امنیت حاکم در کشور را بستر توسعه و آبادانی دانست و بر حفظ حرمت خون شهدا و آرمان های امام (ره) تاکید کرد.
وی افزود: باید از ظرفیت های گردشگری آستارا برای اشتغالزایی و توسعه این شهرستان در ابعاد مختلف استفاده کرد و شهرداری در این راستا قدم های موثری برداشته است.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده و جزو 20 شهر گردشگرپذیر ایران است.
خبرنگار:یوسف هدایتی**انتشاردهنده:کبیری
/20077105 / 7124

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال