فرماندار آستارا: بازاریان از ظرفیت راه آهن برای توسعه تجارت استفاده کنند

آستارا - ایرنا - فرماندار آستارا گفت: با بهره برداری از راه آهن آستارا - آستارا، ظرفیت های جدیدی در حوزه بازار منطقه ایجاد خواهد شد و اصناف این شهرستان باید از این فرصت برای رونق کسب و کار خود استفاده کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا یونس رنجکش شامگاه دوشنبه در همایش نقش بازاریان در انقلاب اسلامی در حسینیه ولایت بازار ساحلی آستارا افزود: واردات یک نوع کالا و عرضه آن تاثیر چندانی در حوزه تجارت شهرستان نخواهد گذاشت و بازاریان، حمایت از تولیدات ملی را سرلوحه امور خود قرار دهند.
وی تصریح کرد: مشکلات و رکود حاکم بر بازار ساحلی بیشتر به نوع رویکردهای سنتی این بازار و مشکلات انباشته شده از گذشته بر می گردد.
رنجکش با تاکید بر حمایت از بازاریان و کسبه این شهرستان و پرهیز از برخوردهای صدمه زننده به کسبه یادآور شد: در اعمال قانون باید شرایط محلی و موقعیت مرزی آستارا در نظر گرفه شود و مبتنی بر شرایط محلی باشد.
رنجکش با بیان اینکه برخی از بازاریان از پرداخت مالیات سنگین گلایه مند هستند، اضافه کرد: قوانین مالیات مربوط به شهرستان نیست و بازاریانی که نسبت به پرداخت بموقع مالیات اقدام کنند، از تشویق ها و تخفیف های لازم برخوردار می شوند.
فرماندار آستارا گفت: در طول دوران مبارزات انقلابی مردم ایران به رهبری امام راحل، بازاریان و اصناف دوشادوش مردم در مسیر انقلاب حرکت کردند و با کمک های مادی و معنوی خود، زمینه پیروزی آن را فراهم کردند.
عارف باباش پور رئیس اتاق اصناف آستارا نیز در این همایش گفت: بازار ساحلی آستارا چهار هزار فرصت شغلی را در این شهرستان ایجاد کرده و امیدواریم مسئولان نسبت به برطرف کردن مشکلات آن همت کنند.
بازار ساحلی آستارا با بیش از یک هزار غرفه در نزدیکی دریای خزر، از جاذبه های اقتصادی و گردشگری این شهرستان است و پوشاک، غالب اجناس آن را تشکیل می دهد.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.
خبرنگار:یوسف هدایتی**انتشاردهنده:کبیری
7105 / 7124/2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال