فرود هزاران پرنده مهاجر به تالاب استیل آستارا

آستارا - ایرنا - رئیس اداره حفاظت محیط زیست آستارا از فرود حدود 10 هزار پرنده مهاجر از قبیل باکلان، اگرت، ابیا، گاوچرانک، خوتکای پرسفید و مرغابی سانانی از مناطق سردسیری، به تالاب استیل این شهرستان برای زمستان گذرانی خبر داد.

محمدرضا روشنی روز چهارشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: حضور این پرندگان در تالاب استیل تا اواخر اسفندماه ادامه خواهد داشت.
وی اظهار کرد: بر اساس اعلام سازمان حفاظت محیط زیست، به دلیل نگرانی از شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، شکار این حیوانات حتی برای دارندگان پروانه شکار، ممنوع است و تا اطلاع ثانوی پروانه شکار و صید صادر نمی شود.
وی بیان کرد: برای پیشگیری از بیماری آنفلوانزای پرندگان، مناطق حساس و زیستگاه‌های پرندگان مهاجر با گشت های مشترک کارشناسان حفاظت محیط زیست و شبکه دامپزشکی آستارا پایش می شود.
تالاب استیل با 138 هکتار وسعت در هفت کیلومتری شهر آستارا، مأمن جوجه آوری بیش از چهار هزار و 500 قطعه پرنده، از مهم ترین قطب های گردشگری و نخستین ایستگاه فرود پرندگان مهاجر در پاییز و زمستان است.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی علیه غرب استان گیلان قرار دارد و از تالاب، برکه ها، آبگیرها و شالیزارهای پرآب برخوردار است.
خبرنگار: یوسف هدایتی**انتشار دهنده: بابایی
7105 / 7124 /6030

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال