تاکید فرماندار آستارا بر هدایت پایان نامه های دانشجویی برای توسعه شهرستان

آستارا - ایرنا - فرماندار آستارا گفت: ساماندهی و هدایت پایان نامه های دانشجویان برای پژوهش های مورد نیاز جهت توسعه این شهرستان ضروری است و دانشگاه ها باید در این راستا همت کنند.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی فرمانداری آستارا به ایرنا یونس رنجکش در هشتمین جلسه شورای هماهنگی رئیسان دانشگاه ها در فرمانداری این شهرستان افزود: برای نخستین بار در آستارا برای استفاده از ظرفیت های حوزه پژوهش، تلاش می شود و این کار می تواند الگویی برای سایر شهرستان ها باشد.
وی با اشاره به برگزاری اولین همایش ملی فرصت ها و چالش های سرمایه گذاری در بهمن ماه سال جاری در آستارا اظهار کرد: چهره های علمی و پژوهشگران از این همایش استقبال کرده اند و تاکنون 30 مقاله به دبیرخانه آن ارسال شده است.
وی ادامه داد: برای کمیته های اجرایی و علمی همایش افرادی منصوب شده و کارها در حال پیگیری است و این همایش ملی با حضور شخصیت های داخلی و خارجی برگزار خواهد شد.
رنجکش خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم با برگزاری همایش های علمی نسبت به ارتقاء سطح دانش مدیریت در شهرستان و رفع نیازها کمک کنیم.
حدود هفت هزار دانشجو در دانشگاه های آزاد اسلامی، پیام نور، علمی کاربردی، سما و غیر انتفاعی شهریار شهرستان آستارا تحصیل می کنند.

** استقبال مردم آستارا از درب سرداب محل غیبت امام زمان (عج)
مردم مومن آستارا از درب مطهر سرداب محل غیبت امام زمان (عج)، قبل از انتقال به سامرا جهت نصب، با گرمی استقبال کردند.
معاون ستاد بازسازی عتبات عالیات گیلان در حاشیه این آئین به خبرنگار ایرنا گفت: این درب با نذورات مردم این استان ساخته شده و از 20 روز قبل برای زیارت مردم، با کاروانی در شهرهای استان گردانده می شود و در پایان دی ماه در محل سرداب غیبت امام زمان (عج) در سامرا نصب خواهد شد.
ایوب فلاح اضافه کرد: ستاد بازسازی عتبات عالیات گیلان با مشارکت مردم خیر استان، سالانه 25 میلیارد ریال برای تکمیل صحن فاطمه زهرا (س) در نجف اشرف هزینه می کند و پیش بینی می شود تا پایان امسال نیز این میزان نذورات جمع شود.
سرداب مقدس، محل غیبت امام زمان (عج) است و در شمال غربی حرم عسگریین (ع) در سامرا قرار دارد.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده و حدود 17 درصد جمعیت آن را برادران و خواهران اهل سنت تشکیل می دهند.
خبرنگار: یوسف هدایتی
7105 / 7124 / 2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال