استقبال مردم آستارا از قهرمان تیم ملی پاورلیفتینگ ایران

آستارا - ایرنا - مردم ورزش دوست آستارا از مهدی قنبری قهرمان آستارایی عضو تیم ملی پاورلیفتینگ ایران در مسابقات جام بین قاره ای گرجستان، در بازگشت به زادگاهش استقبال کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا وحید خاصی پور رئیس اداره ورزش و جوانان آستارا روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران گفت: مسابقات جام بین قاره ای گرجستان به مدت پنج روز با شرکت 10 تیم از کشورهای اروپایی و آسیایی به میزبانی شهر تفلیس برگزار شد.
وی با اشاره به اینکه 100 ورزشکار در بخش های پرس، پاور و ددلیفت با یکدیگر رقابت کردند، افزود: در بخش پرس سینه مهدی قنبری در وزن منفی 140 کیلوگرم عنوان اول را کسب کرد و با مهار وزنه 255 کیلوگرم، رکورد مسابقات را شکست و به عنوان قهرمان قهرمانان جام بین قاره ای معرفی شد.
وی با اشاره به اینکه این رقابت ها زیر نظر اتحادیه پاورلیفتینگ اروپا و آسیا برگزار شد، اضافه کرد: قنبری با کسب 2 مدال طلا از این مسابقات، افتخار دیگری برای ورزش آستارا رقم زد و تیم ملی ایران نیز با درخشش 21 ورزشکار، مقام قهرمانی را در بین 10 تیم کسب کرد.
وی خاطر شان کرد: آستارا در رشته های پرورش اندام و پرس سینه استعدادهای زیادی دارد و ورزشکاران این شهرستان در سطوح بین المللی، افتخارات متعددی برای کشورمان کسب کرده اند.
قنبری پیش از این در مسابقات آسیایی پرس سینه در کشورهای فیلیپین و هندوستان در سال های 90 و 94 قهرمان قهرمانان شده بود.
سه هزار و 500 ورزشکار در آستارا فعالیت می کنند.

** برگزاری همایش فرزندپروری و آسیب‌شناسی تربیتی در آستارا
بر اساس گزارش دیگری از خبرنگار ایرنا در آستارا ، مدرس و عضو هیات علمی رشته علوم اجتماعی دانشگاه گیلان در همایش فرزندپروری و آسیب‌شناسی تربیتی گفت: با توجه به پیشرفت صنعت و فناوری ارتباطات و آسیب های شبکه های اجتماعی، خانواده ها باید به تربیت فرزندان توجه جدی داشته باشند.
هدی حلاج زاده اظهار کرد: باید به خانواده ها به عنوان کانون مهم تربیت کودکان توجه کرد و اعتماد به نفس پایین باعث نپذیرفتن قابلیت ها و توانمندی ها می شود و باید افزایش اعتماد به نفس کودکان در برنامه خانواده ها باشد.
سرهنگ امین پیشه گر جانشین فرمانده نیروی انتظامی آستارا نیز در این همایش گفت: با تلاش میدانی عوامل این نیرو در آستارا 124 آسیب شناسایی و تدوین و در قالب فرم های نظر سنجی در بین مردم توزیع شد.
وی افزود: نزاع و درگیری، شرب خمر، قاچاق کالا، بیکاری و درگیری زوجین در ردیف بیشترین آسیب های اجتماعی در آستاراست.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.
خبرنگار: یوسف هدایتی ** انتشاردهنده:کبیری
7105 / 7124/2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال