نماینده مجلس: دانشجویان برای پویایی جامعه تلاش کنند / دچار یأس نشویم

رشت - ایرنا - نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش مهم دانشجویان گفت: دانشجویان بایستی به صورت تخصصی به شفاف سازی فرآیندها کمک و برای پویا کردن جامعه تلاش کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمود صادقی روز یکشنبه در سخنرانی به مناسبت بزرگداشت روز دانشجو با موضوع دانشجو، دانشگاه، جامعه، مسئولیت های سیاسی و اجتماعی در تالار حکمت دانشگاه گیلان افزود: در قانون اساسی در رابطه با ارتقاء سلامت نظام اداری و مبارزه با فساد، حمایت از تشکیل انجمن های مردم نهاد به وزارت کشور تکلیف شده و دانشجویان می توانند در اینباره در بحث شفاف سازی، مطالبه آن و تهیه گزارش های شفاف نقش آفرینی کنند.
وی شفافیت را یکی از ویژگی های حکومت و حکمروایی خوب عنوان و خاطرنشان کرد: شفافیت به معنی آزادی گردش اطلاعات و تامین حق دسترسی مردم است و در همه عرصه ها می تواند در پیشگیری از فساد جلوگیری کند.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس دهم بایستی در بحث ارتقاء شفافیت گام بردارد، تصریح کرد: این حرکت را از لایحه بودجه 97 به صورت جدی دنبال می کنیم و در نامه ای به رئیس جمهوری، شفافیت در لایحه بودجه 97 را خواسته ایم.
وی در ادامه سخنانش با گرامیداشت فرارسیدن روز دانشجو، سکوت نکردن در مقابل استبداد را از رسالت های دانشجویان دانست و اظهار کرد: دانشجو باید در ساختن جامعه در حال گذار به سوی مردم سالاری و دموکراسی نقش داشته باشد.
به گفته صادقی، مسئولیت دانشجویان و دانشگاهیان در عصر کنونی، تلاش برای پویاکردن جامعه در مسیر نیل به آزادی و دموکراسی است.
وی با بیان اینکه برای ساختن جامعه قبل از دانشگاه، بایستی از مهدهای کودک فرهنگ سازی کنیم، اضافه کرد: آموزه های دینی و اجتماعی را اگر به متن جامعه و متون تربیتی نبریم، امیدی به اصلاح وضع موجود نیست.
صادقی تصریح کرد: نباید دچار یأس و ناامیدی شویم، مسیر حرکت ملت ما به سمت آرمان هاست؛ آرمانی که به تعبیر قانون اساسی، حکومت صالحان و شایستگان در آن نام برده شده است.
وی در خاتمه سخنانش در این نشست، به رای اعتماد مجلس به غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اشاره و اضافه کرد: به فرآیند انتخاب وزیر علوم معترض بودم و تا آخر نیز این اعتراض را حفظ کردم، اما با بررسی های انجام شده، ایشان با برخورداری از پیشنیه خوب، از جنس مدیران آموزش عالی است.
مراسم بزرگداشت روز دانشجو با سخنرانی محمود صادقی نماینده مجلس شورای اسلامی با عنوان دانشجو، دانشگاه، جامعه، مسئولیت های سیاسی و اجتماعی از سوی انجمن اسلامی مدرسان دانشگاه گیلان و انجمن اسلامی دانشجویان این دانشگاه برگزار شد.
خبرنگار:شادی خورشیدی سدهی**انتشاردهنده:کبیری
7286/2007

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال