امام جمعه آستارا: نیاز اصلی جامعه اسلامی وحدت است

آستارا - ایرنا - امام جمعه شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: وحدت مسلمانان، نیاز اصلی جامعه اسلامی در مقابل توطئه های دشمنان است و باید روز به روز تقویت شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا حجت الاسلام کاظم حافظ نیا در خطبه های نماز جمعه آستارا در مصلی این شهرستان افزود: سیره زندگانی پیامبر گرامی اسلام (ص) به عنوان منادی وحدت، باید سرلوحه امور مسلمانان باشد.
وی اضافه کرد: تحمل نظرات همدیگر در مسائل دینی، دوری از تعصبات جاهلانه، احترام به مقدسات یکدیگر و آشنایی با توطئه های دشمنان باید در دستور کار شیعیان و اهل سنت قرار گیرد.
وی با گرامیداشت سالروز شهادت آیت الله مدرس، بیان کرد: نمایندگان مجلس باید با الگوگیری از شهید مدرس، توان خود را برای برطرف کردن مشکلات مردم به کار گیرند و از برنامه های حاشیه ای بپرهیزند.
خطیب جمعه آستارا با اشاره به وضعیت نامناسب جسمی شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین، گفت: این روحانی والا مقام به جرم دفاع از حقوق ملت خود، توسط رژیم جنایکار آل خلیفه و در سکوت مدعیان حقوق بشر محصور شده است.
حافظ نیا ادامه داد: باید مسلمانان و مردم بحرین از شیخ عیسی قاسم دفاع و با توطئه های رژیم آل خلیفه مقابله کنند.
او رسیدگی مسئولان به وضع معیشت مردم را خواستار شد و افزود: امیدواریم دولت با برطرف کردن معضل بیکاری، وضعیت زندگی مردم را بهبود بخشد.
امام جمعه آستارا با اشاره به سفر یک روزه استاندار گیلان به شهرستان آستارا، اظهار امیدواری کرد سفر نماینده عالی دولت در استان گیلان، بستر توسعه و آبادانی آستارا را فراهم کند.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.
خبرنگار: یوسف هدایتی ** انتشاردهنده:کبیری
7105 / 7124/2007

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال