استاندار گیلان:

ایران، آذربایجان و روسیه مصمم به تکمیل راه آهن آستارا - آستارا هستند

آستارا - ایرنا - استاندار گیلان گفت: تکمیل طرح راه آهن آستارا - آستارا به صورت جدی در دستور کار رئیسان جمهوری اسلامی ایران، جمهوری آذربایجان و روسیه قرار دارد و این طرح پس از اتصال به خط ریلی رشت - قزوین، در اقتصاد این کشورها تاثیرگذار خواهد بود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مصطفی سالاری روز پنجشنبه در هم اندیشی مدیران کل گیلان برای بررسی مشکلات آستارا در فرمانداری این شهرستان افزود: پایانه ریلی آستارا نباید فقط مکان نگهداری یا انبار کالا باشد بلکه باید در آن به فرآوری و صنایع تبدیلی کالاها نیز توجه شود.
وی با اشاره به اینکه جمهوری آذربایجان برای خط آهن آستارا - رشت 500 میلیون دلار سرمایه گذاری خواهد کرد، اظهار کرد: منافع اقتصادی راه آهن آستارا - آستارا ، ملی و بین المللی است و بعد از تکمیل آن، ظرفیت های اقتصادی استان گیلان تقویت خواهد شد.
سالاری توسعه خدمات حوزه گردشگری آستارا را خواستار شد و بیان کرد: در گردشگری باید به دنبال درآمد و اشتغال پایدار باشیم و ویلاسازی های شخصی در برخی نقاط آستارا ، با صنعت گردشگری مغایرت دارد.
سالاری با بیان اینکه آستارا از سابقه فرهنگی و علمی پرباری برخوردار است، افزود: طبیعت، مرز خشکی و دریایی و برخورداری از سرمایه های علمی و فرهنگی از مزیت های این شهرستان است و در توسعه پایدار می تواند اثرگذار باشد.
او با تاکید بر استفاده از جوانان و بانوان در بدنه دستگاه های اجرایی استان اضافه کرد: بزودی گزارشی از مدیران کل استان در رابطه با به کارگیری بانوان و جوانان در دستگاه های اجرایی به استانداری ارائه خواهد شد.
استاندار گیلان ادامه داد: مدیران باید در بررسی مشکلات شهرستان ها حضور پررنگی داشته باشند و نتیجه بررسی های خود را به استانداری ارائه کنند.
ولی داداشی نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: زیر ساخت های گردشگری آستارا باید توسعه یابد و 13 میلیارد اعتبار برای تکمیل استخر و 200 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای شبکه فاضلاب آستارا اختصاص یافته است.
یونس رنجکش فرماندار آستارا نیز در این جلسه، مدرسه تاریخی حکیم نظامی و اولین کتابخانه گیلان در آستارا را نشانه قدمت فرهنگی این شهرستان دانست و تکمیل مجتمع فرهنگی هنری آستارا را به عنوان مطالبه هنرمندان خواستار شد.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.
خبرنگار: یوسف هدایتی**انتشاردهنده:کبیری
7105 / 7124/2007

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال