هدف ایرنا گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست

نبایدهای خانه مطبوعات

روزنامه گیلان امروز در شماره یکشنبه پنجم آذرماه، مطلبی در قسمت سرمقاله با عنوان نبایدهای خانه مطبوعات به قلم کاظم شکوهی راد در ارتباط با ضرورت اتخاذ رویکردهای صحیح در دوره جدید فعالیت خانه مطبوعات استان منتشر کرده است.

دوره جدید کار مدیریت خانه مطبوعات پس از انتخابات اخیر شروع شده و به نظر می‌رسد فضای جدیدی برای کار این نهاد صنفی رقم بخورد و کارهای به روال صحیح‌تر هدایت شود برای کارهایی که خانه مطبوعات استان باید انجام دهد حتما متکی به اهداف مشخص شده در اساسنامه است که دوستان می‌دانند و انشالله می‌توانند به انجام وظایف خود بپردازند اما به لحاظ سابقه و تجربه‌ای که ما از خانه مطبوعات استان داریم چند توصیه داریم، درباره کارهایی که خانه مطبوعات در راستای وظایفش نیست و علی‌القاعده نباید انجام دهد یادآوری‌هایی لازم است:
1 - خانه مطبوعات باید حمایت صنفی و قانونی از اعضاء داشته باشد، بهتر است وقت و نیروی خود را صرف کارهای نمایشی مانند پیاده‌روی و ورزشی نکند. مطبوعات پیوسته در خدمت توسعه ورزش هستند این امور نباید بهانه‌ای برای جمع‌آوری کمک و توزیع شبهه‌انگیز کالا و وجوه جمع‌آوری شده! باشد.
2 - خانه مطبوعات مسوول این نیست که چه سازمانی به کدام نشریه آگهی می‌دهد، کم می‌دهد یا زیاد می‌دهد و برای کارهایی که سفارش می‌دهند چه وجوهی به مطبوعات پرداخت می‌نمایند. خانه مطبوعات می‌تواند به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مشورت بدهد برای نظم و نسق آگهی‌های دولتی.
اینکه خانه مطبوعات به ادارات یا نهادهای دولتی و عمومی بنویسد چه پرداخت‌هایی به نشریات داشته‌اید، امر صحیح و درستی نیست و ره گم کردن است.
3 - اعضاء مدیریت خانه مطبوعات کارشان افتخاری و حتما انشاالله مأجور خواهند بود، نباید احتمالا از این عضویت و سمت در مدیریت خانه مطبوعات خدای ناکرده سوء استفاده شود و به ادارات مراجعه و به عنوان رانت برای نشریه مربوطه خود آگهی جذب کنند.
4 - کار مدیریت خانه مطبوعات کاری جمعی و شورایی است و تصمیمات انفرادی و سلیقه‌ای هر یک از اعضاء و اجرای آن به اعتبار خانه مطبوعات لطمه می‌زند و چیزهای دیگر که خودشان بهتر می‌دانند.
برای اعضاء جدید مدیریت خانه مطبوعات آرزوی توفیق داریم و انتظارمان این است که اگر کاری شاخص و عمده برای مطبوعات انجام نمی‌دهند، لااقل به مطبوعات ضرر وارد نکرده و اعتبار مطبوعات را خدشه‌دار نکنند.
2007/7294

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال