اعتراض دانشجویان در آستارا به سخنان رئیس جمهوری آمریکا

آستارا - ایرنا - دانشجویان آستارایی در قالب تجمعی در دانشگاه آزاد اسلامی این شهرستان، سخنان ضد ایرانی ترامپ رئیس جمهوری آمریکا را محکوم کردند.

به گزارش روز دوشنبه خبرنگار ایرنا، استادان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی آستارا به همراه دانشجویان دانشگاه های علمی کاربردی و سماء این شهرستان در تجمعی با محکومیت سخنان رئیس جمهوری آمریکا، وی را به مطالعه تاریخ فراخواندند.
آنان که پارچه نوشته هایی با شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل در دست داشتند،در تجمع خود از مواضع جمهوری اسلامی در موضوع هسته ای و برجام حمایت کرده و بیانات گستاخانه رئیس جمهوری آمریکا را ناآگاهانه خواندند.
در بیانیه پایانی این تجمع با اشاره به مواضع خصمانه رئیس جمهوری آمریکا علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بر حمایت از این نهاد نظامی و انقلابی تاکید شده بود.
عضو هیات علمی و معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی آستارا در این تجمع گفت: سخنان غیر منطقی رئیس جمهوری آمریکا، انسجام ملی را تقویت کرد و به توان و قدرت کشور ما در عرصه داخلی و خارجی افزود.
محمد رشیدی با اشاره به اینکه سخنان نسنجیده ترامپ زمینه انزوای دولتمردان جدید آمریکا را فراهم خواهد کرد، افزود: ترامپ، جمهوری اسلامی ایران را از حامیان گروهک‌های تروریستی خواند و این در حالی است که آمریکا با خونریزی و جنگ طلبی در کشورهای اسلامی یکی از حامیان اصلی تروریسم است.
با وجود این که آژانس بین المللی انرژی اتمی تاکنون بارها پایبندی ایران به برجام را اعلام کرده است، رئیس جمهوری آمریکا جمعه شب، ادعای واهی خود مبنی بر پایبند نبودن ایران به برجام را تکرار کرد و با اعتراض شدید بسیاری از کشورها، نهادها و مقامات بین المللی و محافل سیاسی جهان مواجه شد.
دانشگاه آزاد اسلامی واحد آستارا در سال 1366 تاسیس شد و حدود سه هزار دانشجو در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای آن مشغول تحصیل هستند.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.
خبرنگار: یوسف هدایتی**انتشار دهنده: بابایی
7105 / 7124 /6030

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال