تاکید علما و روحانیان شیعه و سنی غرب گیلان بر حفظ وحدت مسلمانان

آستارا - ایرنا - در همایش علما، روحانیان و شخصیت های تاثیرگذار شیعه و سنی شهرستان های تالش، رضوانشهر و آستارا در فرمانداری تالش، بر لزوم حفظ همگرایی و اتحاد مسلمانان در برابر توطئه های استکبار جهانی تاکید شد.

به گزارش عصر شنبه خبرنگار ایرنا حجت الاسلام احمد واعظی رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در این همایش گفت: با وجود اینکه اوضاع منطقه متشنج است، کشور ما از نظر امنیت و ثبات ملی در سطح بالایی قرار دارد.
وی افزود: ریشه بسیاری از این مناقشات و جنگ های داخلی، جهل مقدس در جوامع است و این تفکر یا جهل مقدس از سال های اولیه ظهور اسلام خود را نشان داد و جریان خوارج و برخوردها با حضرت علی(ع) و صف آرایی مقابل امام حسین (ع) و کشتار و خرابی امروز در برخی کشورها نیز از نشانه های آن است.
واعظی ادامه داد: این تفکر علاوه بر این همه کشتار و برادر کشی، لطمات و ضربات جبران ناپذیری به دین اسلام زده و تلاش می کند اسلام را به عنوان دینی با منطق کور، خشونت بار و همراه با خونریزی معرفی کند اما فطرت بشر در هر دین و مسلکی با ریختن خون انسان ها مخالف است.
او افزود: بیشترین اقدامات تبلیغی علیه اسلام را جریانات تکفیری انجام می دهند و ما علما، استادان و آگاهان جامعه موظف به آگاهی بخشی درست به جامعه هستیم.
رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت: عقل، دین و ولی امر مسلمانان همواره بر وحدت و انسجام مسلمانان تاکید داشته و دارند و پیشرفت های موجود به واسطه وحدت به دست آمده است.
حجت الاسلام جمال یاری مدیرکل تبلیعات گیلان نیز در این همایش بر لزوم نقش آفرینی موثر علمای شیعه و سنی در تحکیم اتحاد مسلمانان در استان تاکید کرد.
شهرستان تالش با 200 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان قرار دارد و 17 درصد جمعیت آن را برادران و خواهران اهل سنت تشکیل می دهند.
خبرنگار: سید جلال سید محمدی ** انتشاردهنده: کبیری
7106 / 7124/2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال