صادرات کالا از بندر آستارا 63 درصد افزایش یافت

آستارا-ایرنا- رئیس اداره بندر و دریانوردی آستارا گفت: در نیمه نخست سال جاری 29 هزار و 906 تن کالا توسط 53 فروند کشتی از بندر آستارا صادر شده که این آمار نشان دهنده افزایش 63 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل است.

محمود میرنبی لی روز یکشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این مدت 53 فروند کشتی در بندر آستارا تخلیه ، 53 فروند هم بارگیری و 29 هزار و 906 تن کالا صادر و 59 هزار و 695 تن کالا وارد شده است.
وی افزود: در این مدت تعداد کشتی های پهلو گرفته در بندر آستارا نسبت به مدت مشابه سال قبل، حدود 15 درصد افزایش یافت و میزان تخلیه و بارگیری کالا در این واحد بندری برابر با مدت مشابه سال قبل است.
وی ادامه داد: با احداث پایانه غلات تا اواسط سال آینده، میزان تخلیه و بارگیری کالا در بندر آستارا رشد چشمگیری خواهد یافت.
به گفته رئیس اداره بندر آستارا انواع چوب، تخته ام دی اف، کربنات کلسیم، سیمان، کاشی و سرامیک، گچ ساختمانی، رول آهن، شمش آهن، انواع پلی اتیلن و سنگ گرانیت مهمترین کالاهای جابجا شده در این بندر محسوب می شود.
بندر چند منظوره آستارا با 60 هکتار وسعت به عنوان نخستین بندر بخش خصوصی کشور نزدیک ترین و مقرون به صرفه ترین مسیر تجارت و ترانزیت کالا بین سه قاره آسیا، آفریقا و اروپاست و برای تخلیه و بارگیری کشتی های 2 هزار و 500 تنی پیش بینی و طراحی شده است و بعد از تکمیل، یک میلیون و 500 هزار تن از ظرفیت آن با یک اسکله اختصاصی به تخلیه و بارگیری سوخت و مواد نفتی مربوط خواهد بود و 2 میلیون تن دیگر نیز به تخلیه و بارگیری سایر کالاها اختصاص خواهد یافت و ظرفیت پذیرش همزمان پنج کشتی در پنج اسکله اختصاصی را خواهد داشت.
شهرستان مرزی بندر آستارا در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.
خبرنگار: یوسف هدایتی**انتشار دهنده: بابایی
7105 /6030

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال