یک سنقر مصدوم پس از مداوا در آستارا به طبیعت بازگردانده شد

آستارا - ایرنا - رئیس اداره حفاظت محیط زیست آستارا گفت: یک پرنده سنقر مصدوم پس از مداوا در مرکز اورژانس پناهگاه حیات وحش لوندویل این شهرستان، به آغوش طبیعت بازگردانده شد.

محمد رضا روشنی روز شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: این پرنده دچار مصدومیت از ناحیه بال توسط یکی از دوستداران محیط زیست مشاهده و به اداره حفاظت محیط زیست تحویل داده شده بود و برای حصول بهبودی به مدت یک هفته تحت مداوا قرار گرفت.
وی از شهروندان و دوستداران محیط زیست خواست در صورت مشاهده هرگونه پرنده مصدوم و زمین گیر شده، آن را به واحدهای محیط بانی یا اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آستارا تحویل دهند.
وی اظهار کرد: این یازدهمین پرنده ای است که امسال توسط مرکز اورژانس پناهگاه حیات وحش لوندویل آستارا تیمار می شود.
روشنی بیان کرد: این مرکز درمانی با یک نفر دامپزشک و دو نفر همیار تجربی در حال ارائه خدمات است و در طول سال پرندگانی نظیر پلیکان، قو، پرندگان شکاری، حواصیل، اگرت، باکلان بزرگ، مرغابی سرسبز، خوتکا و جغد در این مرکز مورد درمان قرار می گیرند.
سُنقُر یا سُنقار پرنده ای شکاری، روز پرواز و از خانواده عقاب است و به هنگام شکار در ارتفاع پایین و بر فراز زمین های باز پرواز و از پستانداران کوچک، خزندگان و یا پرندگان تغذیه می کند و آشیانه خود را روی زمین یا درون نیزارها می سازد.
شهرستان آستارا در منتهی الیه غرب مرکز استان گیلان و در نوار مرزی جمهوری آذربایجان، از گونه های متنوع پرندگان برخوردار است.
خبرنگار: یوسف هدایتی**انتشار دهنده: بابایی
7105 /6030

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال