افت فشار و قطعی آب شرب در برخی نقاط آستارا بعد از وقوع سیلاب

آستارا - ایرنا - مدیر شرکت آب و فاضلاب شهری آستارا گفت: با وقوع سیلاب، بخشی از تاسیسات تصفیه خانه بهارستان دچار خسارت جزئی شد و این مسئله باعث افت فشار و قطعی آب در برخی از نقاط شهر شد.

علی رضا ملکی نژاد شامگاه جمعه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به اینکه تصفیه خانه آب بهارستان بعد از وقوع سیلاب، ظهر روز گذشته وارد مدار بهره برداری شد و نیز به دنبال کاهش ذخایر مخازن در شبکه آبرسانی و افزایش مصرف مردم، امروز با قطعی آب در برخی از نقاط نظیر خیابان حافظ، شهید رستمیان، فلکه گاز و شهرک مهدی آستارا مواجه بودیم.
وی اضافه کرد: با تلاش نیروهای آبفا، مشکلات موجود در تصفیه خانه آب بهارستان برطرف شد و تا آخر وقت امشب آب مشترکین شهری آستارا در نقاط یاد شده، وصل خواهد شد.
ملکی نژاد با اشاره به اینکه سیلاب اخیر حدود یک میلیارد ریال خسارت به تصفیه خانه آب بهارستان آستارا وارد کرد، ادامه داد: مردم در چنین مواقع بحرانی، صرفه جویی در مصرف را در دستور کار قرار دهند.
وی با اشاره به اینکه نصب مستقیم پمپ بر روی شبکه از جمله معضلات حوزه آب شهری آستاراست، تصریح کرد: نصب مستقیم پمپ بر روی شبکه آب از دلایل آلودگی آب شرب آستاراست و به شهروندان توصیه می شود از انجام این کار غیر قانونی، خودداری کنند.
ملکی نژاد اظهار کرد: آب ابتدا باید وارد مخزن شود و از طریق مخزن آبرسانی صورت گیرد و نصب مستقیم پمپ بر روی شبکه علاوه بر افت فشار آب، باعث کاهش کیفیت آن می شود.
وی بیان کرد: خانوارهای آستارایی به جای نصب مستقیم پمپ بر روی شبکه می توانند با نصب مخزن، آب مورد نیاز خود را در زمان پرفشار ذخیره کنند.
ملکی نژاد پیش بینی ذخیره آب در زمان نوسانات، صرفه جویی در هزینه برق مصرفی، جلوگیری از ایجاد خلاء در شبکه توزیع آب و کاهش هزینه آب مصرفی را از مزایای نصب مخزن عنوان کرد.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع است و مرکز آن به عنوان یکی از 20 شهر گردشگرپذیر کشور، 23 هزار مشترک آب دارد.
خبرنگار: هدایتی**انتشاردهنده: کبیری
7105/2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال