راه اندازی دروازه ورودی استان گیلان در منطقه حیران آستارا

آستارا - ایرنا - فرماندار بندر آستارا گفت: دروازه ورودی استان گیلان از سمت غرب در منطقه حیران این شهرستان راه اندازی خواهد شد.

به گزارش روز جمعه روابط عمومی فرمانداری آستارا به ایرنا یونس رنجکش گفت: در بازدیدی که با حضور مدیران کل محیط زیست، میراث فرهنگی و منابع طبیعی از منطقه حیران داشته‌ایم، مکان ایجاد این دروازه جانمایی شده است.
وی افزود: دروازه ورودی استان گیلان در منطقه حیران شهرستان مرزی بندر آستارا بعد از تونل اردبیل-آستارا ایجاد خواهد شد و این طرح در کمیته گردشگری و برنامه‌ریزی شهرستان آستارا مصوب شده است.
رنجکش اضافه کرد: هم اکنون طرح اولیه آن و همچنین چگونگی اجرای آن در دست بررسی است و به زودی در فراخوانی از دیدگاه صاحب‌نظران در این زمینه استفاده خواهد شد.
فرماندار آستارا اظهار کرد: با توجه به اینکه منطقه حیران شهرستان مرزی بندر آستارا دروازه ورودی به استان گیلان از سمت استان اردبیل است، طراحی ها با نمادهایی از جاذبه های گردشگری، ارزش های انقلاب اسلامی، محصولات کشاورزی و تولیدی گیلان ارائه خواهد شد.
رنجکش از طراحان و صاحب‌ نظران دعوت کرد تا طرح های پیشنهادی خود را در این زمینه به فرمانداری آستارا ارسال کنند.
فرماندار آستارا تصریح کرد: راه اندازی این دروازه ورودی نقش مهمی در معرفی استان گیلان و جاذبه های نهفته در آن برای گردشگران خواهد داشت و می‌تواند در هدایت گردشگران به سمت جاذبه های این استان اثربخش باشد.
وی خاطر نشان کرد: در کنار این دروازه ورودی نمازخانه، سرویس های بهداشتی و مراکز خدماتی دیگر نیز پیش بینی خواهد شد.
حیران در فاصله 30 کیلومتری آستارا و در غرب این شهرستان قرار دارد و از مهمترین جاذبه های گردشگری آن گردنه حیران است و در مسیر راه ارتباطی آستارا به اردبیل قرار گرفته است.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع است.
دریافت خبر: هدایتی**انتشاردهنده:کبیری
7105/2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال