تالش برای استقبال از 10 هزار زائر اربعین حسینی آماده می شود

آستارا - ایرنا - معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری تالش گفت: این شهرستان مسیر عبور حدود 10 هزار زائر خارجی اربعین حسینی است و به عنوان کمک و معین شهرستان مرزی بندر آستارا باید مقدمات استقبال و پذیرایی از آنها را فراهم کنیم.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، سید جلال سید محمدی روز پنجشنبه در جلسه ستاد اربعین حسینی تالش در فرمانداری این شهرستان افزود: با توجه به فرهنگ و شهرت مهمان نوازی تالشی ها باید زمینه پذیرایی و برخورد مناسب با زائران را در این شهرستان فراهم کنیم.
وی از بخشداران تالش خواست نسبت به تشکیل ستادهای فرعی اربعین حسینی در بخش های تابعه و تمهید مقدمات لازم اقدام کنند.
وی اظهار کرد: اربعین حسینی به عنوان بزرگترین راهپیمایی جهانی، بزرگترین پیام ها را دارد و تشکیل ستاد اجرایی آن و فراهم کردن مقدمات برگزاری یک حرکت بزرگ جهانی با درس هایی بزرگ همراه است.
سید محمدی بیان کرد: اربعین حسینی به رویداد بزرگ جهانی تبدیل شده و نمایشی میلیونی از ابراز عشق و ارادا مسلمانان به اسوه ایثار و آزادگی بشریت است.
او ادامه داد: خوشبختانه با وجود تبلیغات منفی دشمنان اسلام، با لطف و اراده مسلمانان و عاشقان مکتب عاشورا، هر سال این راهپیمایی عظیم با شکوه تر و پرشور تر از سال های قبل برگزار می شود.
راهپیمایی اربعین حسینی هر سال با حرکت میلیون ها مسلمان از کشورهای مختلف و عزاداری آنها در چهلمین روز شهادت امام حسین (ع) در کربلای معلی برگزار می شود.
سال گذشته حدود 6 هزار زائر خارجی برای عزیمت به کربلا و شرکت در همایش اربعین حسینی، از مرز آستارا گذر کرده بودند.
شهرستان تالش با 200 هزار نفر جمعیت در 110 کیلومتری مرکز استان گیلان قرار دارد.
خبرنگار: سید جلال سید محمدی**انتشار دهنده: بابایی
7106 / 7124 /6030

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال