روز درخشش ملت؛

مردم شهرستان لاهیجان در حماسه ملی انتخابات خوش درخشیدند

لاهیجان- ایرنا- مردم شهرستان لاهیجان با خلق صحنه های پر شور و حماسی انتخابات در عرصه سیاسی کشور خوش درخشیدند و همگام با سایر ملت ایران اقتدار نظام اسلامی را به رخ جهانیان کشیدند.

به گزارش شامگاه جمعه خبرنگار ایرنا ، حضور گسترده مردم لاهیجان پای صندوق های رای حماسه دیگری را در این خطه از کشور رقم زد و شهر و روستای این شهرستان سرسبز شاهد خلق صحنه های زیبا از سوی مردم بود.
عصر روز جمعه در هوایی ابری آسمان شهر ، هر لحظه بر صف رای دهندگان افزوده می شد و جمعیت بیشتری به صف می پیوستند تا رای خود را به صندوق بیاندازند، هرچند شاهدان استقبال مردم در آغازین ساعات رای گیری را نیر بر خلاف دوره های قبل بی نظیر می دانستند .
با توجه به اینکه رای گیری شوراها در شهر لاهیجان بصورت الکترونیکی بود اما عصر تمام شعب اخذ رای در این شهرستان با صف های طولانی رای دهندگان مواجه بود.
بسیاری این حجم مشارکت در شهرستان لاهیجان را به داشتن مشکلات اقتصادی و اجتماعی در جامعه و پیام حل آن به مسئولان درجه یک کشوری از طریق صندوق های رای و تاکید مکرر مقام معظم رهبری مبنی بر مشارکت حداکثری و آگاهی و هوشیاری ملت نسبت به سیاست ها و تهدید های دشمن ذکر می کنند .
رای دهندگان و مسئولان صندوق ها در شهر لاهیجان معتقدند که امسال حضور مردم از همه دوره ها بیشتر بوده است و این حضور و مشارکت در شهر و روستا را بی سابقه می دانند.
خانم نسرین مهرورز نماینده فرماندار در صندوق شمار 6شهر لاهیجان با توجه به تجربه حضور خود در صندوق های رای در دوره های قبل می گوید: امسال استقبال مردم خیلی بیشتر از دوره های گذشته بود.
وی افزایش کاندیداهای شوراهای شهر و روستا و جوان و تحصیلکرده بودن بسیاری از آن ها ، مناظره های تلویزیونی نامزدهای ریاست جمهوری را در حضور پر شور مردم در این دوره تاثیر گذار دانست.
وی با اشار به الکترونیکی بودن شعبه یکی از مشکلات را کمبود کاربر ذکر کرد و افزود: در این شعبه سه دستگاه الکترونیکی شمارش آرا نصب شده است ولی یک کاربر روی آن کار می کند که با توجه به افزایش رای دهندگان این کار موجب کندی کار شده ،بهتر است که از این پس برای هر دستگاه یک کاربر تعیین شود.
وی تصریح کرد: اگر هر دستگاه یک کاربر داشته باشد سرعت رای گیری افزایش می یابد و مردم کمتر در صف معطل خواهند شد.
علی رشتی که درصف شعبه 6 اخذ رای به انتظار ایستاده است خود را راننده تاکسی معرفی کرد گفت :با خانواده برای رای دادن در صف ایستاده است تا به عنوان یک ایرانی با انداختن رای خود به صندوق به دشمن بفهماند که نمی تواند در آب و خاک این کشور نفوذ کند.
وی اظهارداشت: از مسئولان انتظار داریم که با راه اندازی و گشایش کارخانه های بیشتر و افزایش تولید و کار برای جوانان کشور اشتغال ایجاد کنند .
وی گفت:مردم در این دوره انگیزه بیشتری برای حضور در پای صندوق رای دارند و حتی دیده می شود کسانی که شناسنامه شان تاکنون مهر نخورده است آمده اند تا رای دهند و در سرنوشت سیاسی کشور و شهر و محل خود مشارکت داشته باشند.
ماهرخ جعفر پور یک رای دهنده دیگر نیز در صف انبوه جمعیت رای دهندگان گفت: نیم ساعت توی صف است و تا یک ساعت دیگر نیز نوبت او نخواهد رسید تا رای خود را به صندوق بیاندازد .
وی افزود: ما آمده ایم تا افرادی را که به عنوان اعضای شورا و ریاست جمهوری به عنوان افراد صالح انتخاب کنیم با انتخاب خود به آنها این پیام را برسانیم که برای جوانان باید کار ایجاد شود و کسب و کار و رونق اقتصادی رشد کند و جلوی گرانی گرفته شود.
وی تصریح کرد:ما از کشور راضی هستیم کشور ما امنیت دارد و کشورخوبی است رهبری و ریاست جمهوری خوبی داریم ولی باید مشکلات اقتصادی جامعه حل شود.
وی می گوید: سه دیپلم بیکار و یک دختر فوق لیسانس بیکار در خانه دارد و شغل و درآمدی ندارند.
محمود محمودی یک رای دهنده در حوزه 19 اخذ رای لاهیجان نیز می گوید: بیشتر شعبه های شهر را گشته ولی نتوانسته است یک شعبه خلوت پیدا کند تا رای خود را به صندوق بیاندازد و این شعبه را که از بقیه شعبه ها خلوتر بود برای رای دادن انتخاب کرده است.
وی می افزاید: همیشه در انتخابات شرکت داشته است ولی امسال شاهد شور و شوق بیشتر مردم برای رای دادن بوده است و این دوره جمعیت بیشتری شرکت کرده اند.
مجید بهمن یار مسوول شعبه 19شهر لاهیجان نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا شرکت بیشتر مردم در رای گیری را فرمایشات مقام معظم رهبری ، مناظره های نامزدهای ریاست جمهوری و برنامه های اعلام شده از سوی نامزدها می داند که در انگیزه حضور مردم تاثیرگذار بوده است .
شهرستان لاهیجان بر اساس آخرین سرشماری 167هزار و 544 نفر جمعیت دارد که 133 هزار و 725 نفر واجد شرایط اخذ رای این دوره از انتخابات هستند.
از تعداد یک هزار و 196 نامزد انتخاباتی شوراهای اسلامی شهر و روستای شهرستان لاهیجان 675 نفر به عنوان اعضای شوراها از سوی مردم انتخاب می شوند.
شهر لاهیجان در 40 کیلومتری شرق مرکز گیلان واقع شده است.
خبرنگار: فرهاد نظرپور ** انتشار : نصراله ابراهیمی
6070

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال