روز درخشش ملت؛

بیش از 10 هزار نفر در برگزاری انتخابات رشت مشارکت می کنند

رشت- ایرنا- فرماندار رشت گفت: بیش از 10 هزار نفر از عوامل اجرایی، بازرسی، امنیتی و انتظامی برای برگزاری انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در این شهرستان سازماندهی شده اند.

سیروس شفقی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ، تعداد شعب اخذ رای پیش بینی شده در شهرستان را 565 شعبه عنوان و تصریح کرد: از این تعداد شعبه 246 شعبه ثابت شهری ، شش شعبه سیار و 313 شعبه اخذ رای روستایی هستند.
وی با بیان اینکه مقدمات برگزاری انتخابات با شکوه و با حضور حداکثری مردم فراهم شده است، یادآور شد: یکهزارو 572 عضو اصلی و علی البدل توسط مردم برای شوراهای اسلامی شهر و روستا در شهرستان رشت انتخاب می شوند.
وی ادامه داد: اقدامات و تمهیدات لازم برای انتخاباتی سالم در شهرستان رشت برگزار شده و در تمامی شعب های اخذ رای نمایندگان فرماندار ، عوامل اجرایی و اعضای معتمدین حضور دارند .
فرماندار رشت با بیان اینکه 701 هزارو 127 نفر در این شهرستان واجد شرایط رای دادن هستند ، گفت: مقدمات لازم جهت برگزاری انتخابات از چهارماه قبل در شهرستان رشت فراهم شده است.
دو هزارو 441 نفر کاندیدا برای کرسی شوراهای اسلامی شهر و روستا در حال رقابت هستند که 285 نفر آنها مربوط به شهر رشت است.
شهرستان رشت با شش بخش ، 293 روستا و 18 دهستان دارای 930 هزار نفر جمعیت است که 60 درصد آنها شهری و و 40 درصد روستایی هستند.
مردم در شهر رشت 11 عضو شورا و در 46 شهر دیگر نیز پنج عضو شورا را انتخاب می کنند.
خبرنگار: مریم سلیمانی ** انتشار :نصراله ابراهیمی
7296/6070

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال