فرماندار:

43 میلیارد ریال توسط دهیاری ها در روستاهای تالش هزینه شد

آستارا - ایرنا - فرماندار تالش گفت: در سال گذشته 43 میلیارد ریال توسط دهیاری ها برای توسعه و عمران روستاهای این شهرستان هزینه شده است .

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار ایرنا ، سید عیسی مهدوی در همایش اقتصاد مقاومتی و توسعه روستایی تالش در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان افزود: 60 درصد اعتبارات دهیاری ها در سال گذشته در امور عمرانی و 40 درصد آن در امور جاری هزینه شده است.
وی روشنایی و شن ریزی معابر، هدایت آب های سطحی، احداث ساختمان اداری دهیاری، غسالخانه، بوستان روستایی و پل های کوچک را از کارها و خدمات عمرانی دهیاری ها در روستاهای تالش نام برد.
وی اظهار کرد: در سال جاری نیز برای توسعه روستاهای تالش آسفالت معابر، اجرای طرح های هادی، تقویت شبکه برق، گازرسانی و ساماندهی شبکه آب توسط دهیاری ها پیگیری و اجرا خواهد شد.
مهدوی بیان کرد: دهیاران، سربازان توسعه و سازندگی روستاها هستند و باید در تحقق شعار سال به صورت شبانه روزی تلاش کنند تا پویایی اقتصادی در روستاها حاکم شود.
او ادامه داد: با برنامه ریزی درست باید خلاء زنجیره های تامین غذایی، تقویت بخش کشاورزی و توسعه مشاغل خانگی را در روستاها شناسایی و رفع کنیم.
تالش با بیش از 190 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان قرار دارد و مدیریت 368 روستای آن بر عهده 192 دهیاری است.
خبرنگار: سید جلال سید محمدی ** انتشار : نصراله ابراهیمی
7106 / 7124/6070

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال