امداد رسانی به 85 مصدوم در طرح نوروزی هلال احمر آستارا

آستارا - ایرنا - رئیس جمعیت هلال احمر آستارا از امداد رسانی به 85 مصدوم در اجرای طرح امداد و نجات جاده ای در تعطیلات نوروزی این شهرستان خبر داد.

حسین خورشیدی روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: طرح امداد و نجات جاده ای در دو محور آستارا به اردبیل و آستارا به تالش از 25 اسفند تا 15 فروردین ماه اجرا شد.
وی افزود: 10 نیروی امداد و نجات کشیک در پایگاه جاده ای صیادلر محور آستارا - اردبیل و پایگاه سیار، 80 نفر از هموطنان صدمه دیده در سوانح جاده ای را به صورت سرپایی درمان و پنج نفر را به مراکز درمانی منتقل کردند.
وی اظهار کرد: شاهد وقوع هفت تصادف رانندگی و فوت یک شهروند در حوزه استحفاظی هلال احمر آستارا بودیم.
خورشیدی از خدمات رسانی دو پایگاه راهنمای مسافران در قالب طرح ایمنی و سلامت نوروزی در مبادی ورودی شهر آستارا و مراجعه پنج هزار مسافر به آن پایگاه ها خبر داد.
رئیس جمعیت هلال احمر آستارا افزود: 23 هزار و 569 نسخه نقشه راهنمای نقاط گردشگری این شهرستان و کتابچه موضوعات بهداشتی در بین مسافران نوروزی توزیع شد.
شهرستان آستارا در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان سالیانه با میزبانی چند میلیون مسافر و تردد بیش از 800 هزار گردشگر داخلی و خارجی از مرز آن، جزو 20 شهر گردشگرپذیر کشور محسوب می شود.
خبرنگار: یوسف هدایتی ** انتشار : نصراله ابراهیمی
7105 / 7124/6070

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال