اسکان بیش از هزار خانوار فرهنگی در مدارس تالش

آستارا - ایرنا - مدیر آموزش و پرورش تالش از اسکان هزار و 296 خانوار فرهنگی در 20 مدرسه این شهرستان در تعطیلات نوروزی خبر داد.

سید مرتضی مختاری روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا در تالش گفت: این تعداد خانوار با 6 هزار و 541 نفر جمعیت در 174 کلاس 20 مدرسه تالش اسکان یافته اند و شمار گردشگران فرهنگی این شهرستان نسبت به تعطیلات نوروزی سال گذشته، پنج درصد افزایش یافته است.
وی افزود: اولین نسخه نرم افزار تالش، شهر زیبایی مشتمل بر تاریخچه، موقعیت جغرافیایی، صنایع دستی، جاذبه های گردشگری و تصاویری از مناظر طبیعی این شهرستان برای استفاده مسافران فرهنگی منتشر شده است.
وی اظهار کرد: تالش از شهرستان های میهمان پذیر استان گیلان است و گورستان های باستانی مناطق ییلاق آق اولر، مریان و کاخ قشلاقی سردار امجد در میدان امام خمینی (ره) مرکز شهر تالش، گویای پیشینه کهن این شهرستان است.
شهرستان تالش با بیش از 190 هزار نفر جمعیت در 110 کیلومتری غرب استان گیلان قرار دارد و 20 مدرسه از 504 مدرسه آن برای اسکان مسافران فرهنگی این شهرستان منظور شده بود.
ییلاق شکره دشت، جاده توریستی اسالم به خلخال، منطقه دیدنی سوباتان، تالاب زیبای سراگاه، پارک جنگلی سیاه داران با سورتمه ریلی و ساحل های زیبای قروق و گیسوم از مناطق گردشگری این شهرستان است.
خبرنگار: سید جلال سید محمدی ** انتشار : نصراله ابراهیمی
7106 / 7124/6070

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال