بهره برداری از بزرگترین تاب معلق خاورمیانه در منطقه آزاد انزلی

انزلی-ایرنا- بزرگترین تاب معلق خاور میانه در منطقه آزاد انزلی افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار ایرنا معاون فرهنگی ، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد انزلی روز یکشنبه در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این تاب به لحاظ ساختاری مانند یک تاب معمولی است با این تفاوت که تا ارتفاع 30 متر بالا رفته و طول حرکتی 60 متری دارد.
مجید فاتحی با اشاره به سرمایه گذاری 400 میلیون تومانی بخش خصوصی برای ساخت این سازه افزود: این دستگاه یکی از به روز ترین دستگاه های دنیاست که تنها در هفت کشور و بیشتر در منطقه جنوب شرق آسیا نصب شده و در خاورمیانه منحصر به فرد است.
وی یاد آور شد : این دستگاه دارای گواهینامه سازمان ملی استاندارد است و با توجه به ماهیت غیر مکانیکی دستگاه ، علاوه بر هیجان انگیز بودن آن برای گردشگران و میهمانان ، از ایمنی بسیار بالایی نیز برخوردار است .
فاتحی خاطر نشان کرد: این مجموعه در ایام نوروز از ساعت 9 صبح الی 11 شب آمده خدمت رسانی به گردشگران منطقه آزاد انزلی است و افراد از سنین 13 سال به بالا می توانند از این تاب استفاده کنند.
معاون فرهنگی ، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد انزلی همچنین به افتتاح نخستین رستوران ساحلی در این منطقه اشاره و اظهارکرد: این رستوران نیز در مساحت 520 مترمربع و با سرمایه گذاری 12 میلیارد ریال توسط بخش خصوصی افتتاح و به بهره برداری رسید.
فاتحی افزود: با ایجاد این رستوران برای 30 نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی شده است .
به گزارش خبرنگار ایرنا؛ منطقه آزاد انزلی تنها منطقه آزاد ایران در حاشیه دریای خزر است و کشورهای حاشیه دریای خزر، ترکیه و کشورهای حاشیه خلیج فارس و آسیای جنوب شرقی عمده بازارهای صادرات و واردات محصولات از طریق منطقه آزاد انزلی هستند.
قرار گرفتن در مسیر کریدور بین المللی شمال - جنوب، دارابودن موقعیت ویژه در زمینه ارتباط با کشورهای حاشیه دریای خزر، همجواری با بنادر آستراخان و لاگان در روسیه، راسنودسک در ترکمنستان، اکتائو در قزاقستان و باکو در آذربایجان، دسترسی از طریق راه های مناسب، به بازارهای مصرف کشورهای CIS، نزدیکی به فرودگاه بین المللی رشت از جمله مزایای منطقه آزاد انزلی است.
مزایای قانونی همچون امکان ثبت، مالکیت و مشارکت سرمایه گذاران خارجی تا میزان 100 درصد در منطقه، امکان فعالیت بانکها و موسسات مالی - بیمه ای در این منطقه، معافیت مالیاتی 20 ساله بر درآمد و دارایی از تاریخ بهره برداری هرگونه فعالیت اقتصادی، وحدت مدیریت در ارائه کلیه خدمات به سرمایه گذاران و فعالین اقتصادی، اقدامات سازمان در خصوص خلق مزایا و معافیت های جدید برای فعالان اقتصادی - تولیدی، فعالیت بورس کالای منطقه، رونق فضای تجاری با اجرای مصوبه کالای همراه مسافر و برگزاری پانزدهمین اجلاس اتاق های بازرگانی کشورهای حاشیه دریای خزر زمینه ساز رونق فضای کسب و کار در محدوده منطقه شده است.
خبرنگار: رضا اکبری ** انتشار :نصراله ابراهیمی
7471/6070

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال