برای نخستین بار؛

صادرات 10 تن خوراک طیور از مرز آستارا به جمهوری آذربایجان

آستارا - ایرنا - رئیس شبکه دامپزشکی آستارا از صادرات 10 تن کنسانتره (خوراک طیور) برای نخستین بار از مرز زمینی گمرک این شهرستان به جمهوری آذربایجان خبر داد.

بهرام پور ضرب روز جمعه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان خوراک طیور به ارزش 190 هزار دلار با مجوز اداره کل دامپزشکی استان مازندران از شهرستان سوادکوه و با نظارت شبکه دامپزشکی شهرستان آستارا صادر شد.
وی اظهار کرد: کنسانتره خوراکی است مرکب از چند ماده غذایی برای تامین غذای دام و طیور که در ترکیب آن سعی شده تمام مواد مغذی مورد نیاز دام یا طیور لحاظ شود.
رئیس شبکه دامپزشکی آستارا همچنین از صادرات 120 تن شیر خشک و 23 تن پنیر خامه ای از مرز زمینی این شهرستان به کشور روسیه خبر داد.
پورضرب گفت: 120 تن شیر خشک در قالب سه محموله و 23 تن پنیر خامه ای در قالب یک محموله با مجوز اداره کل دامپزشکی استان مازندران و نظارت شبکه دامپزشکی آستارا، از مرز زمینی آستارا به روسیه صادر شد.
وی افزود: ارزش اقتصادی شیر خشک 384 هزار دلار و ارزش پنیر خامه ای 87 هزار دلار است و صادرات لبنیات به روسیه با توجه به بازار تقاضای آن و دیگر اعضای اتحادیه اوراسیا از جمله قزاقستان، قرقیزستان، ارمنستان و بلاروس در ارزآوری، جهانی شدن برندهای لبنی ایرانی و ایجاد تعادل در بازار داخلی موثر است.
به گفته پورضرب، از ابتدای سال جاری تاکنون 568 تن شیر خشک به ارزش یک میلیون و 858 هزار دلار و 187 تن پنیر خامه ای به ارزش 608 هزار و 508 دلار از آستارا به خارج از کشور صادر شده است.
اداره کل گمرک آستارا در امور واردات و صادرات قطعی، ورود و خروج موقت، تعاونی مرزنشینان، ترانزیت داخلی و خارجی، امور مسافری، مرجوعی، امانت های پستی و قضایی فعالیت می کند و رتبه اول تجارت چمدانی مرزهای زمینی و رتبه نخست صادرات مرزهای شمال کشور را دارد.
شهرستان بندر آستارا با 86 هزار نفر جمعیت در شمال غربی استان گیلان و در نوار مرزی جمهوری آذربایجان، از مبادی مهم صادرات و واردات کشور و تردد اتباع خارجی محسوب می شود.
خبرنگار: یوسف هدایتی ** انتشاردهنده: کبیری
7105 / 7124/2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال