فرماندار آستارا: فضای سالم انتخاباتی موجب جلب اعتمادعمومی و نشاط سیاسی می شود

آستارا - ایرنا - فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: رقابت سالم انتخاباتی موجب جلب اعتماد عمومی و نشاط سیاسی در جامعه می شود و برای ایجاد فضای سالم در انتخابات پیش رو در شهرستان آستارا، همه توان را به کار خواهیم گرفت.

به گزارش ایرنا، یونس رنجکش روز چهارشنبه در سومین همایش انتخابات، احزاب و گروه های سیاسی و مشارکت حداکثری در سالن اجتماعات فرمانداری آستارا افزود: تمام تلاش مجریان انتخابات در آستارا معطوف به ایجاد فضای سالم برای انتخاباتی رقابتی خواهد بود و احزاب و گروه های سیاسی در مشارکت حداکثری مردم نقش محوری دارند.
وی اضافه کرد: آنهایی که دغدغه توسعه شهرستان آستارا را دارند، باید در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا حضور یابند.
وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری و رئیس جمهوری برای ایجاد بسترهای مشارکت حداکثری مردم در انتخابات پیش رو اضافه کرد: حضور پرشور مردم در انتخابات موجب تقویت نظام خواهد شد.
رنجکش با اشاره به خدمات دولت تدبیر و امید اظهار داشت: خوشبختانه دولت در طول این مدت تلاش های خوبی انجام داده و در گوشه و کنار کشور می توان خدمات آن را لمس کرد.
فرماندار آستارا تاکید کرد: دکتر روحانی با شناخت دقیق چالش ها و فرصت های کشور در سه سال گذشته و تعیین اولویت ها، گام به گام به سمت حل مشکلات پیش رفت و با به سرانجام رسیدن برجام، شاهد بروز اثرات آن در داخل کشور هستیم.
رنجکش افزود: وعده های رئیس جمهوری در زمان انتخابات سال 92 به سمت اجرایی شدن پیش رفت اما عملیاتی شدن تمامی برنامه ها ، نیازمند زمان است و مردم با درک این امر مهم، همراهی خوبی داشته اند.
وی انضباط اقتصادی، ساماندهی فضای کسب و کار و برگرداندن امید به حوزه های اجتماعی و سیاسی، کاهش تورم و تک نرخی کردن آن از بیش از 40 درصد به کمتر از 10 درصد را نمونه ای از موفقیت های دولت عنوان کرد.
فرماندار آستارا ادامه داد: هرچند بسیاری از مخالفان دولت در پی تخریب رئیس جمهوری و خدمات کابینه هستند ، اما مردم واقعیت ها را با ارزیابی دقیق، تشخیص می دهند.
رنجکش گفت: احزاب و گروه های سیاسی و حامیان دولت نقش مهمی در انعکاس دستآوردهای دولت دارند و باید این دستاوردها را به خوبی برای مردم تبیین کنند.
وی تاکید کرد: خدمات دولت، همان خدمات نظام است و دولت و نظام جدا از هم نیستند و این دولت نیز وابستگی و پیروی خود را از نظام، پیش از همه نشان داده و در میدان عمل حافظ کشور و نظام بوده است.
رنجکش با اشاره به شکل گیری دولت ها بعد از پیروزی انقلاب اسلامی یادآور شد: آنچه امروز به عنوان دولت تدبیر و امید می شناسیم، تجربه 10 دولت پیش از خود است و مردم با شنیدن شعارهای دکتر روحانی به وی اعتماد کرده و گفتمان اعتدال را پذیرفتند.
رنجکش گفت: رفع مشکلاتی که در حوزه سیاست خارجی وجود داشت بر مبنای شعار برد - برد بود و توانست روابط دیپلماتک کشور را به جایگاه ثبات برساند و یکی از بهترین دستاوردهای دولت، احساس آرامش و امنیت در کشور است.
فرماندار شهرستان آستارا تاکید کرد: مسیری که دولت پیش گرفته و به تبع آن در استان گیلان نیز شاهد آن هستیم، راه را برای توسعه فراهم می کند و برای تداوم این مسیر، نیازمند حرکت جدیدتر با پشتوانه بیشتر مردم هستیم.
وی خاطرنشان کرد: انتخابات ریاست جمهوری، انتخاباتی ملی است و باید به عنوان مجریان قانون، شرایط را برای انتخابات رقابتی و سالم فراهم کنیم و در این راستا مردم نیز به برنامه ها رای خواهند داد.
وی ادامه داد: برگزاری نشست های مختلف با حضور صاحب نظران از محورهای اصلی مدیریت محسوب می شود و از احزاب و گروه های سیاسی خواستاریم برای رسیدن به توسعه این شهرستان، برنامه ها و مطالبات خود را ارائه کنند.
وی نقد را حق طبیعی فعالان اجتماعی و سیاسی عنوان کرد و افزود: نقد منصفانه از هر جایگاهی قابل پذیرش است اما نباید انصاف را فدای تمایلات شخصی و گروهی کرد و با توجه به اینکه فصل مشترک همه فعالان این حوزه ها و دولت، خدمت رسانی به مردم است؛ باید جایگاه مردم حفظ شود.
دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا روز جمعه 29 اردیبهشت سال 96 بطور همزمان در سراسر کشور برگزار خواهد شد.
شهرستان آستارا در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده و در انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری و چهارمین دوره شورای اسلامی شهر و روستای آستارا ، حدود 98.64 درصد مشارکت داشتند.
خبرنگار: یوسف هدایتی ** انتشاردهنده: کبیری
7105 / 7124/2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال