2 واحد غیر مجاز عرضه سوخت ال پی جی در آستارا تعطیل شد

آستارا - ایرنا - رئیس اداره تعزیرات حکومتی آستارا از تعطیلی 2 واحد غیر مجاز عرضه سوخت ال پی جی خودرو (گاز مایع) در این شهرستان خبر داد.

محمد احمدی مقدم عصر سه شنبه با اعلام این خبر به خبرنگار ایرنا گفت: در راستای ساماندهی مراکز عرضه گاز مایع، تیم مشترکی از سوی ادارات تعزیرات حکومتی، صنعت، معدن و تجارت، استاندارد و شرکت پخش فرآورده های نفتی ناحیه آستارا تشکیل و بر جایگاههای عرضه سوخت نظارت شد.
وی ادامه داد: در این راستا 2 واحد غیر مجاز عرضه سوخت ال پی جی شناسایی و پس از انجام تشریفات قانونی پلمب شدند.
وی با اشاره به اینکه فعالیت جایگاه های عرضه سوخت گاز مایع ال پی جی در آستارا به علت نداشتن مجوز قانونی غیر مجاز است، اظهار کرد: از راه اندازی این جایگاه های سوخت در آستارا جلوگیری می شود.
پنج جایگاه مجاز عرضه بنزین و پنج جایگاه مجاز سی ان جی در آستارا فعال است.
بر اساس گزارش دیگری از خبرنگار ایرنا در آستارا ، سرپرست شبکه بهداشت و درمان آستارا از کشف و ضبط 9 تن مواد غذایی فاسد در اجرای طرح بسیج سلامت نوروزی در این شهرستان خبر داد.
شهرام حسین نژادی در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: این مواد غذایی فاسد شامل لواشک، شیرینی، انواع آبمیوه و مواد لبنی فاسد و تاریخ مصرف گذشته بود که توسط دو تیم طرح بسیج سلامت نوروزی در شهرستان کشف و ضبط شد.
وی افزود: در این راستا پنج متخلف شناسایی و به محاکم قضایی معرفی شدند.
وی با اشاره به اینکه طرح بسیج سلامت تا 15 فروردین ادامه خواهد داشت، افزود: مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، رستوران ها و مهمانسراهای بین راهی در این طرح مورد بازرسی و نظارت بازرسان واحد بهداشت محیط قرار می گیرند.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان آستارا اضافه کرد: توجه به تاریخ تولید و انقضاء مصرف و اطمینان از سالم بودن مواد غذایی از نکاتی است که شهروندان و مسافران باید به آن توجه کنند.
حسین نژادی از آمادگی مراکز بهداشتی درمانی آستارا در ایام نوروز خبر داد و بیان کرد: بیمارستان 104 تختخوابی شهید بهشتی آستارا، اورژانس 115 در مناطق حیران، شهر لوندویل و آستارا و 9 داروخانه در این شهرستان آماده ارائه خدمات هستند.
وی یادآور شد: شهروندان و مسافران در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک بهداشتی در خرید مواد عذایی می توانند مراتب را با شماره تلفن 01344813033 به بازرسان واحد بهداشت محیط اطلاع دهند.
شهرستان آستارا با 86 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.
خبرنگار: یوسف هدایتی ** انتشار : نصراله ابراهیمی
7105 / 7124/6070

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال