عید ایرانی با کالای ایرانی

عرضه تولیدات دانش آموزان آستارا در قالب بازارچه کار و فناوری

آستارا - ایرنا - دانش آموزان یکی از دبیرستان های دخترانه دوره اول آستارا در اقدامی ابتکاری به منظور حمایت از کالای ایرانی، آثار هنری و صنایع دستی خود را در قالب بازارچه کار و فناوری عرضه کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا ؛ مدیر آموزش و پرورش آستارا پنجشنبه در جریان افتتاح بازارچه کار و فناوری در مدرسه دخترانه عظمت این شهرستان گفت: این بازارچه با آثاری از 40 دانش آموز به مدت 2 روز و در قالب 50 غرفه متشکل از آثار هنری و صنایع دستی نظیر تابلوهای نقاشی، گلیم، گلدان های سفالی و غذاهای محلی دایر شده است.
وی افزود: دانش آموزان در بازدید از این بازارچه با آثار همسالان خود آشنا می شوند و آثار عرضه شده با قیمت های نازل به مشتریان عرضه می شود.
وی با اشاره به اینکه در برخی از غرفه های این بازارچه، تعدادی از مشاغل معرفی شده است، اظهار کرد: آشنایی با مشاغل مختلف این امکان را به دانش آموزان می دهد تا متناسب با استعداد، توانایی، رغبت، هوش و علایق خود به انتخاب رشتة تحصیلی مناسب با شغل مورد علاقه اقدام کنند.
شهرستان آستارا در منتهی الیه غرب استان گیلان قرار دارد و حدود یک هزار معلم در 136 مدرسه دولتی و غیردولتی، به 14 هزار دانش آموز آموزش می دهند.
خبرنگار: یوسف هدایتی ** انتشار : نصراله ابراهیمی
7105 / 7124/6070

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال