صادرات ششمین محموله پنیر خامه ای از مرز آستارا / روس ها مشتری ثابت این محصول

آستارا - ایرنا - رئیس شبکه دامپزشکی آستارا گفت: پنیر خامه ای تولید داخل مورد توجه بازار روسیه قرار گرفته است و ششمین محموله این محصول در سال جاری از مرز آستارا به آن کشور صادر شد.

بهرام پورضرب عصر سه شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: 18 تن پنیر خامه ای به ارزش 64 هزار دلار، از استان مازندران با مجوز اداره کل دامپزشکی آن استان و نظارت شبکه دامپزشکی آستارا به روسیه صادر شد.
وی با اشاره به اینکه صادرات فرآورده‌های خام دامی و لبنی از ایران به روسیه در پی توافقات صورت گرفته بین دو کشور انجام می شود، اضافه کرد: تولید صادرات محور، از اولویت‌های اقتصادی کشور است و محصولات دامی و لبنی با کیفیت ایران نبض بازار روسیه را در دست گرفته است.
پورضرب ادامه داد: پیش از این، 164 هزار و 674 کیلوگرم پنیر خامه‌ای به ارزش 521 هزار و 508 دلار از مرز زمینی آستارا به کشور روسیه صادر شده بود.
اداره کل گمرک آستارا در امور واردات و صادرات قطعی، ورود و خروج موقت، تعاونی مرزنشینان، ترانزیت داخلی و خارجی، امور مسافری، مرجوعی، امانت های پستی و قضایی فعالیت می کند و رتبه اول تجارت چمدانی مرزهای زمینی و رتبه نخست صادرات مرزهای شمال کشور را دارد.
شهرستان آستارا با 86 هزار نفر جمعیت در شمال غربی استان گیلان و نوار مرزی جمهوری آذربایجان، از مبادی مهم صادرات و واردات کشور و تردد اتباع خارجی محسوب می شود.
خبرنگار: یوسف هدایتی
7105 / 7124

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال