عید ایرانی با کالای ایرانی،

امام جمعه آستارا: خرید کالای ایرانی از راه های تحقق اقتصاد مقاومتی است

آستارا - ایرنا - امام جمعه شهرستان آستارا گفت: خرید کالای ایرانی از راهکارهای تحقق اقتصاد مقاومتی مورد تاکید مقام معظم رهبری است و مردم با خریداری محصولات داخلی به اقتصاد ملی کمک می کنند.

حجت الاسلام کاظم حافظ نیا روز سه شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: حمایت از کالای ایرانی و تلاش برای رونق تولیدات داخلی، زمینه ساز پیشرفت کشور در همه ابعاد است.
وی با اشاره به اینکه تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی بهترین راه مقابله با تحریم های دشمنان است، اضافه کرد: خرید کالای ایرانی در حقیقت حمایت از کار و سرمایه ایرانی است و با این اقدام مهم می توان از ورود کالاهای قاچاق و بی کیفیت خارجی به داخل کشور جلوگیری کرد.
وی با اشاره به اینکه ایام نوروز بهترین فرصت خرید و حمایت از کالای ایرانی است، اظهار کرد: تولید کالا از ارکان اقتصادی هر کشور است و مقام معظم رهبری، بارها تاکید کرده اند که باید با همه ظرفیت، تحقق اقتصاد مقاومتی را پیگیری کنیم و از راه های اصلی تحقق آن، اهمیت دادن به کالای ایرانی است.
حافظ نیا با بیان اینکه اهمیت دادن به تلاش کارگر ایرانی، رونق بازار و دلگرمی و همبستگی را به همراه می آورد، گفت: همه مسئولان متولی امر باید در راستای ارتقای کیفیت کالاها و تولیدات داخلی تلاش کنند تا اجناس مورد نیاز مردم از دیگر کشورها وارد نشود.
شهرستان آستارا با 86 هزار نفر جمعیت در 200 کیلومتری غرب رشت مرکز استان گیلان واقع شده و با حدود پنج هزار واحد تجاری که اغلب در بازارچه ساحلی آن متمرکز است، به عنوان یکی از 20 شهر گردشگرپذیر کشور محسوب می شود.
تجربه کشورهای موفق در رونق اقتصاد و اشتغال نشان می‌دهد خرید کالاهای باکیفیت تولید داخلی می‌تواند با افزایش تقاضا، ظرفیت تولید را بالا برده و در نتیجه فضای بسیار مناسبی برای توسعه‌ و بهبود روز افزون صنایع داخلی و خروج از رکود و افزایش اشتغالزایی فراهم کند.
رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها درباره اهمیت خرید کالای ایرانی تاکید کرده‌اند: مصرف کالای داخلی، تولید ملی را افزایش می‌دهد؛ تولید داخلی که افزایش پیدا کرد ... بیکاری برطرف می‌شود؛ تولید که رونق بگیرد، یعنی تورم کم بشود، گرانی کم بشود، اشتغال افزایش پیدا کند؛ اینها همه به هم متصل است؛ یک سر این قضیه دست ما مردم است، که مصرف خودمان را چگونه انتخاب کنیم.
دولت یازدهم نیز تاکنون اقدامات زیادی برای تحقق اقتصاد مقاومتی با هدف حمایت از تولید داخل و رونق اقتصادی انجام داده‌است که از جمله آنها می‌توان به بسته خروج از رکود اشاره کرد.
رئیس جمهوری هدف از این اقدامات را رونق تولید و افزایش فرصت‌های شغلی با استفاده از نیروی کار ایرانی اعلام و بر ضرورت فرهنگ‌سازی برای خرید کالاهای با کیفیت ایرانی تاکید کرده است.
معاون اول رئیس جمهوری نیز به عنوان متولی اجرای اقتصاد مقاومتی در دولت، تاکید کرده برای ماندگار شدن اقتصادمقاومتی خرید کالای ایرانی باید جزئی از فرهنگ مردم شود و مردم کشور به خرید کالای داخلی و تولیدات ایرانی افتخار کنند.
خبرنگار: یوسف هدایتی **انتشار :نصراله ابراهیمی
7105 / 7124/6070

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال