جمع آوری دو و نیم تن زباله از پناهگاه حیات وحش لوندویل آستارا

آستارا - ایرنا - رئیس اداره حفاظت محیط زیست آستارا از جمع آوری دو و نیم تن زباله از پارک طبیعت گردی پناهگاه حیات وحش لوندویل این شهرستان، توسط دوستداران محیط زیست به مناسبت هفته منابع طبیعی خبر داد.

محمد رضا روشنی روز سه شنبه در حاشیه این آئین به خبرنگار ایرنا گفت: پناهگاه حیات وحش و پارک طبیعت گردی آستارا در ایام نوروز مورد استقبال گردشگران داخلی و خارجی قرار می گیرد اما برخی گردشگران، بدون توجه به سطل های زباله پسماندها را روی زمین رها می کنند و این امر خسارات جبران ناپذیری به چرخه طبیعت وارد می کند.
وی به تعطیلات نوروز و ورود مسافران و گردشگران داخلی و خارجی به شهر گردشگرپذیر آستارا اشاره کرد و افزود: پارک طبیعت گردی، تالاب استیل، منطقه حیران و جاذبه های طبیعی آستارا جزو سرمایه های طبیعی و خدادادی این شهرستان است و باید در صیانت و انتقال آنها به نسل آینده بکوشیم.
وی راه اندازی سازمان های مردم نهاد را برای پاسداشت طبیعت آستارا لازم دانست و ایراز امیدواری کرد مردم این شهرستان به لحاظ پیشینه فرهنگی قابل توجه، در این امر مشارکت کنند.
کاشت 50 اصله نهال توسکا، افرا و کاج در محدوده پارک طبیعت گردی پناهگاه حیات وحش لوندویل آستارا از بخش های دیگر این آئین بود.
همچنین به مناسبت هفته منابع طبیعی، 10 اصله نهال توسط مسئولان محلی و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی آستارا در محوطه این دانشگاه کاشته شد.
پناهگاه حیات وحش لوندویل با مساحتی افزون بر یک هزار و 74 هکتار در حد فاصل بخش های لوندویل و مرکز شهرستان آستارا از سال 1354 تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست در آمده است.
آستارا با 86 هزار نفر جمعیت و 40 هزار هکتار جنگل در غرب استان گیلان قرار دارد و روزانه به طور میانگین 120 تن زباله در آن تولید و در منطقه داداش آباد، در نزدیکی ساحل خزر دفن می شود.
پانزدهم تا بیست و دوم اسفندماه، هفته منابع طبیعی نامگذاری شده است.
خبرنگار: یوسف هدایتی ** انتشار : نصراله ابراهیمی
7105 / 7124/6070

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال