نوسازی ناوگان حمل و نقل در آستارا با ورود 116 دستگاه تاکسی جدید

آستارا - ایرنا - مدیر عامل شرکت حمل و نقل همگانی شهرداری آستارا گفت: امسال با جایگزینی 116 دستگاه تاکسی جدید شهری، روستایی و بین شهری به جای تاکسی های فرسوده، ناوگان حمل و نقل این شهرستان ساماندهی و نوسازی شده است.

شهرام مصاحب عصر دوشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: در سال جاری 256 تاکسی شهری و بین شهری آستارا به منظور تعویض خودرو شناسایی شد و تاکنون 116 راننده موفق به تعویض خودروهای خود شده اند و 135 راننده نیز با ثبت نام در سامانه ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت وزارت کشور، در آستانه تحویل خودروهای جدید هستند.
وی با اشاره به اینکه از مجموع خودروهای تعویض شده، 59 دستگاه تاکسی شهری و 57 تاکسی بین خطوط شهر و روستا بوده است، افزود: عمده تاکسی های فرسوده در شهر آستارا پیکان بوده است و با تعویض آنها با خودروهای پژو یا سمند، در کاهش آلودگی هوا و ترافیک گام های اساسی برداشته شد.
وی اضافه کرد: به رانندگان تاکسی ها برای تعویض خودروهای فرسوده با نو، وام 200 میلیون ریالی با سود 16 درصد و دوره بازپرداخت پنج ساله پرداخت می شود و 50 میلیون ریال نیز از سوی دولت برای خرید خودروی فرسوده تعلق می گیرد.
367دستگاه تاکسی شهری، یک هزار و 250 تاکسی تلفنی، 70 تاکسی بی سیم و 120تاکسی محدوده 20 کیلومتری شهر، در آستارا فعالیت می کنند.
این شهرستان با 86 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.
خبرنگار: یوسف هدایتی ** انتشار : نصراله ابراهیمی
7105 / 7124/6070

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال