جمع آوری مرغ و طیور محلی از دستفروشان در آستارا

آستارا - ایرنا - رئیس شبکه دامپزشکی آستارا از جمع آوری مرغ و طیور محلی از دستفروشان، به منظور مقابله با شیوع احتمالی بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در این شهرستان خبر داد.

بهرام پورضرب روز جمعه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: این قبیل طیور به روش های سنتی و غیر بهداشتی عرضه می شوند و شبکه دامپزشکی آستارا در راستای تامین امنیت غذایی و جانی شهروندان و مسافران با عرضه کنندگان آنها برخورد می کند.
وی عرضه و فروش هرگونه مرغ و اردک محلی زنده، پرکنده و بدون رعایت موازین بهداشتی را ممنوع اعلام کرد و افزود: این طیور باعث شیوع بیماری های مسری از قبیل آنفلوانزا و عفونت های دستگاه گوارشی در انسان می شوند.
وی از شهروندان خواست از خرید مرغ، جوجه، اردک و غاز محلی که توسط دستفروشان در خیابان ها و پیاده روها عرضه می شود اجتناب کنند.
پورضرب خاطرنشان کرد: روز گذشته (پنجشنبه) با همکاری عوامل نیروی انتظامی آستارا، 55 کیلوگرم گوشت مرغ و اردک محلی به ارزش 9 میلیون و 500 هزار ریال از دستفروشان مرکز شهر آستارا کشف و ضبط و 2 نفر نیز در این راستا به محاکم قضایی معرفی شدند.
وی از کشف و ضبط یک محموله فرآورده خام دامی غیربهداشتی در این شهرستان خبر داد و اضافه کرد: با همکاری ماموران ایستگاه بازرسی قلعه واقع در محور اردبیل-آستارا، 25 کیلوگرم گوشت مرغ فاسد و تاریخ گذشته از یک دستگاه خودروی سواری کشف و ضبط شد.
پورضرب ارزش ریالی این مقدار فرآورده خام دامی کشف شده را پنج میلیون ریال عنوان کرد و افزود: در این راستا فرد متخلف پس از تشکیل پرونده به مقام قضایی معرفی و محموله توقیف شده نیز معدوم شد.
‌شهرستان آستارا در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده و دارای 49 واحد قصابی و 95 واحد مرغ فروشی است.
خبرنگار: یوسف هدایتی ** انتشار : نصراله ابراهیمی
7105 / 7124/6070

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال